„Financial Times“ kalbinti net 10-ies Ukrainos šalių-sąjungininkių valdžių atstovai patvirtino, jog ginkluotės Ukrainai tiekimas „pasiekė savo piką“. Daugelis jų pažymėjo, kad rugsėjo mėnuo jau bus tas „negrįžtamasis taškas“, kuomet teks pradėti derybas – „vienu ar kitu atveju“.
Anot vieno iš pašnekovų, „JAV svarbu pateikti šį karą, kaip sėkmingą, įskaitant ir žinutės transliavimą šalies viduje, kad būtų įrodytą, jog visi tie pagalbos paketai padėjo surengti sėkmingą ukrainiečių puolimą“. Kito Europos valstybės atstovo teigimu, „niekas nežino, ar JAV gali tęsti ir toliau tokio masto pagalbą“. „Mes negalime amžinai aprūpinti tokiu lygiu“, – cituojamas jis. Dabartinis palaikymo lygis gali išsilaikyti daugiausiai metus ar du, tačiau vėliau jau visa tai baigsis.
Dalis kalbintų valdininkų pareiškė, jog 2023-ųjų rugsėjis bus svarbi riba dar ir dėl to, kad tą mėnesį įvyks JT Generalinės Asamblėjos posėdis ir G20 šalių vadovų susitikimas. Jų metu abi konflikto pusės patirs didelį diplomatinį spaudimą. „Jeigu ateis rugsėjis ir Ukraina nepasieks reikšmingesnių pergalių, tarptautinis spaudimas Vakarams, kad šie spaustų ją tartis, bus milžiniškas, – pareiškė vienas iš kalbintų asmenų. – Tas pats tinka ir Rusijai, jeigu ukrainiečių kontrpuolimas privers jos karius trauktis“.
J. Bideno administracija tikisi sėkmingo Ukrainos kontrpuolimo ir tuo pagrindu jau bus galima pradėti taikos derybas. „Žinutė (Kyjivui) yra iš esmės ta, kad tai (dabartinė karinė ir ekonominė pagalba) yra geriausia, ką gausite“, – cituojamas dar vienas Europos šalies valdininkas. „JAV biudžete nebeliko galimybių išrašinėti čekius, o Europos ginkluotės gamyklos dirba pilnu pajėgumu“, – aiškino jis.
Oficialūs JAV valdžios atstovai leidiniui pareiškė, kad šalis jau pademonstravo savo beprecedentį paramos Ukrainai lygį ir dėl pagalbos ateityje neturėtų būti jokių abejonių.