Apie tai Ukrainos televizijai sakė Ilja Jevlašas, šalies Ginkluotųjų pajėgų Rytų grupės spaudos tarnybos vadovas.
„Bachmute priešas sukoncentravo dideles pajėgas – daugiau nei 10 tūkst. karių. Ten vyksta sunkūs mūšiai“, – sakė jis.
Anot I. Jevlašo, nėra jokių ženklų, kad priešas planuotų atsitraukti iš miesto, o jame yra ir tankų bei motorizuotų šaulių daliniai.
Pareigūnas pridėjo, kad apskritai Ukrainos rytuose vyksta nuožmūs mūšiai ir situacija yra įtempta, bet kontroliuojama.
Britai planuoja treniruoti ukrainiečių karius Ukrainoje
Jungtinės Karalystės gynybos ministras Grantas Shappsas paskelbė, kad jo šalis gali pradėti ukrainiečių karių rengimą Ukrainoje, informuoja naujienų agentūra dpa.
G. Shappsas sako kalbėjęs su kariuomenės vadais apie karių rengimo perkėlimą į Ukrainą ir paraginęs JK gynybos pramonės bendroves pradėti gamybą Ukrainoje.
Penktadienį gynybos ministras lankėsi karinėje bazėje netoli Solsberio, kur jam naujausią informaciją suteikė generolas Patrickas Sandersas, Generalinio štabo viršininkas, ir kiti aukšto rango karininkai.
Pasak ministro, buvo aptarta, kaip ukrainiečių karių treniravimą priartinti prie Ukrainos ir, galiausiai, taip pat perkelti į Ukrainą. Jis mano, kad ukrainiečių karius galima būtų treniruoti vakarų Ukrainoje. Be to, G. Shappsas minėjo, kad britų bendrovė BAE pradės vystyti gamybą Ukrainoje, o jos pavyzdžių galėtų sekti ir kitos įmonės.
Nuo 2022 m. pradžios Jungtinėje Karalystėje buvo paruošta apie 20 000 ukrainiečių karių. Tačiau NATO valstybės vengė karių rengimo programas vykdyti Ukrainoje, nes nerimavo, kad jų personalas gali būti įveltas į kovas su Rusija.
Duodamas interviu laikraščiui „The Sunday Telegraph“, ministras, kuris šias pareigas eiti pradėjo rugpjūčio pabaigoje, taip pat sakė kalbėjęs su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu apie Karališkojo laivyno pagalbą apsaugant komercinius laivus Juodojoje jūroje. Anot jo, JK taip pat svarsto, kaip Ukrainai geriau pasirengti narystei NATO.
„Britanija yra jūrinė valstybė, todėl galime padėti ir galime patarti, ypač todėl, kad tai yra tarptautiniai vandenys. Svarbu neleisti išsivystyti tokiai situacijai, kad būtų automatiškai manoma, jog tarptautiniuose vandenyse laivyba negalima,“ sakė jis.
G. Shappsas taip pat palaikė buvusios premjerės Liz Truss siekį padidinti JK gynybos finansavimą iki 3 proc. nuo BVP.
„Manau svarbu suvokti, kad laisvė nėra nemokama. Už ją reikia mokėti, o mes dėl jos klestime ir ne tik todėl, kad apsisaugome nuo užpuolikų, bet ir padedame formuoti pasaulį aplink mus ir daryti pasaulyje gėrį“, – sakė jis.