„Tarptautine krize“, – taip Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas vadina Brazilijoje ir Bolivijoje siaučiančius, didžiausius per pastaruosius šešerius metus Amazonės miškų gaisrus.
Dabar gaisrų ten beveik 3000 tūkstančiai, o iš viso nuo Naujųjų čia liepsnojo apie 80 tūkstančių mirtį sėjančių gaisrų.
Skaičiuojama, kad kas minutę Amazonėje išdega maždaug pusantro futbolo lauko plotas.
Didžiojo septyneto šalių lyderius priėmęs Emmanuelis Macronas pareiškė, kad galingiausios pasaulio šalys jau beveik sutarė dėl finansinės ir techninės pagalbos Amazonės miškams gesinti.
Tuo metu Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas atogrąžų miškų išsaugojimui pažadėjo skirti dešimt milijonų svarų. Aktoriaus Leonardo di Caprio įkurtas fondas jau surinko penkis milijonus dolerių.
Amazonės miškų tragedija neaplenkė ir Vatikano.
„Mes visi esame labai susirūpinę dėl didžiulių Amazonę apėmusių gaisrų. Pasimelskime, kad su mūsų visų pastangomis jie būtų greitai užgesinti. Šie miškai yra plaučiai, kurie gyvybiškai svarbūs visai planetai“, – sako popiežius Pranciškus.
Brazilijoje ir toliau tęsiasi protestai prieš šalies prezidentą Jairą Bolsonaro. Aktyvistai jį kaltina ne tik uždegus žalią šviesą Amazonės miškų kirtimui ir ūkinės veiklos juose vystymui, bet ir pasyvumu mėginant suvaldyti katastrofiškus gaisrus.
Dar praėjusią savaitę jis paragino jį kritikuojančius užsienio valstybių vadovus nesikišti į nacionalinius Brazilijos reikalus.
Tik sulaukęs įspėjimų dėl gresiančių sankcijų ir grasinimų, kad Europos Sąjunga nustos importuoti jautieną iš Brazilijos, ir J. Bolsonaro pasiuntė 44-is tūkstančius kariškių kovai su gaisrais.