• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netrūksta siaubo istorijų apie sveikatą – nuo gydytojų, pašalinusių ne tą galūnę, iki galimai mirtinų vaistų skyrimo. Per metus dėl medicininių klaidų nukenčia 1,2 mln. amerikiečių ir miršta 250 tūkst. pacientų, tačiau milijonai kitų patiria blogų medicininių patarimų ir nepatogių susitikimų su gydytojais, skelbia portalas „Daily Mail“.

Netrūksta siaubo istorijų apie sveikatą – nuo gydytojų, pašalinusių ne tą galūnę, iki galimai mirtinų vaistų skyrimo. Per metus dėl medicininių klaidų nukenčia 1,2 mln. amerikiečių ir miršta 250 tūkst. pacientų, tačiau milijonai kitų patiria blogų medicininių patarimų ir nepatogių susitikimų su gydytojais, skelbia portalas „Daily Mail“.

REKLAMA

Socialinio tinklo „Reddit“ vartotojas paprašė bendruomenės pateikti ne vietoje, ne laiku ir netinkamai pasakytus dalykus, kuriuos jie išgirdo iš gydytojo. Beveik 6 tūkst. žmonių atsakė, kaip jiems yra tekę susidurti su išraiškingomis replikomis, nederamomis seksualinėmis užuominomis, nemandagiais ir įžeidžiančiais klausimais ir atvejais, kai gydytojai nejautriai pranešdavo pražūtingas naujienas.

Gydytojai perlenkia lazdą

Viena vartotoja sakė, kad pradėjo lankytis pas naują gydytoją, kai sirgo plaučių uždegimu. Per apžiūrą gydytojas paklausė, ar ji naudoja kontracepciją, o kai ji atsakė, kad ne, nes su vyru planuoja susilaukti kūdikio, gydytojas atsakė: „Jūs turėtumėte naudoti kontracepciją. Niekas nesusilaukia vaikų tyčia“.

REKLAMA
REKLAMA

Kai pacientė atsakė, kad jau planavo du ankstesnius nėštumus, gydytojas atsakė: „O, jūs turite du? Taigi nėra laiko intymumui. Galėtumėte tiesiog paskaityti knygą ir leisti vyrui 10 minučių pasimylėti“.

REKLAMA

Kitam vartotojui gydytojas pasakė, kad greičiausiai negalės operuoti, kol paciento apendiksas neplyš – tai gali būti mirtina komplikacija.

Vyras paklausė: „Kai jūsų apendiksas plyšta, ar jūs nemirštate?“

Į tai gydytojas atsakė: „O, tai labai didelė tikimybė“.

Absurdiškai nenormalios situacijos

Viena vartotoja aprašė, kaip jos vaikinas lydėjo ją į gydytojo konsultaciją dėl krūtų mažinimo.

REKLAMA
REKLAMA

Gydytojas ignoravo pacientę ir paklausė vaikino, ar jis „neprieštarauja, kad man sumažintų krūtinę“. Tuomet gydytojas atsisakė jai atlikti operaciją, nes sakė, kad ji „gali gailėtis“, atsižvelgiant į tai, kad daugumai žmonių labiau patinka didelės krūtys.

Kita vartotoja aprašė atvejį, kai būdama 13 metų apsilankė pas ginekologą ir pasakė gydytojui, kad nėra lytiškai aktyvi.

Gydytojas atsakė: „Aš jumis netikiu“.

Kai pacientės mama pradėjo ginčytis su gydytoja, ši atsakė: „Jūsų dukra yra graži mergaitė. Abejoju, ar jūs tikrai žinote, ką ji veikia“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuomet gydytoja pradėjo sakyti mergaitei ir jos motinai, kad ji serga herpes virusu, nors jokių tyrimų neatliko.

Kitas aprašė atvejį, kai jų gydytojas, viduryje paciento rankos sugipsavimo procedūros, išėjo iš kabineto, kad galėtų „pasidomėti tuo „YouTube“ platformoje“.

Dar kita vartotoja rašė: „Kai man buvo 14 metų, turėjau mieliagrybių sukeltą infekciją. Senas vyras gydytojas man liepė nustoti kišti į save tokius daiktus kaip plaukų šepečiai“.

REKLAMA

Vertina tiesmukiškumą

Tačiau buvo komentatorių, kurie teigė, kad vertino savo gydytojo tiesmukas manieras.

Vienas vartotojas teigė, kad vertina tai, jog, kai pasakė savo odontologui, kad apleido dantis, gydytojas atsakė: „Na, manau, kad tu susimovei, ar ne?“.

Pacientas pridūrė: „Aš tiesiog nusijuokiau, nes jis neklydo, o aš galiu įvertinti tiesmukumą“. 

Kitas rašė, kad keikėsi, kai gydytojas jį apžiūrinėjo, o gydytojas paklausė: „Palaukite, su jumis man nereikia filtruoti savo kalbos?“

Kai pacientas atsakė, kad ne, gydytojas „akivaizdžiai atsipalaidavo ir garsiai ištarė: „AČIŪ SUPI**AM DIEVUI“ ir pradėjo atvirai aptarinėti mano sveikatą, tačiau keiksmažodžių buvo tiek, kad bet kas pradėtų raudonuoti. Mano mėgstamiausias [gydytojas], pasirūpinau, kad lankyčiausi būtent pas jį kasmet, iki pat kol jis išėjo iš darbo“.

Sovietinio auklėjimo dar turėjo sąžinę dabar psichikos problemą-gobšumo patologiją...
Pas mūsų gydytoją nuėjęs gali išgirsti dar geriau, ką neturite ką rašyti?
Prie ko mums amerikiečių gydytojai, mums pakanka iš savų igydytojų patiriamo abejingumo dėl sveikatos nusiskundimų, gydytojai mato tik kompiuterio ekraną, jie net negirdi ką sako pacientas. Šiuolaikinių medikų labai siaura medicininė orientacija, jie toliau savo nosies net nesusigaudo kas yra pacientui, visiskai jokio mąstymo, nes dabar yra diagnostinė aparatūra, kuria naudojasi gyd. specialistai ir jiems to užtenka. Nebeliko ligonio negalavimų testavimo tikrinimo, juk reikia suspėti aptarnauti kompiuterį. Pastaruoju metu gydytojai rėkauja ant ligonių, nes jiems patiems reikia pagalbos, jie yra pervargę nuo lakstinėjimo po privačias gydymo įstaigas paskui pinigus. Ligos Išraše randi prirašytų tyrimų, kurie buvo atliki prieš kelis metus ir nurasyti iš e-sistemos, dabar madinga, jei ligonis turi nusiskundimų del jį varginančių skausmų, nukreipti pas psichiatrą, pripaišyti ligoniui nerimą ir pan., kad tik nereikėtų ieškoti ligos priežasties ir jokios atsakomybės už pražiūretas diagnozes.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų