Ketvirtadienį R. Sunakas susitiks su Jungtinių Valstijų prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu) aukščiausiojo lygio susitikime Baltuosiuose rūmuose ir pažadės neabejotiną paramą Ukrainai po to, kai Rusija buvo apkaltinta susprogdinusi didelę užtvanką, kad pristabdytų ilgai lauktą kontrpuolimą.
Bet koks tyčinis išpuolis prieš Kachovkos užtvanką būtų „didžiausias išpuolis prieš civilinę infrastruktūrą Ukrainoje nuo karo pradžios ir parodytų naujas Rusijos agresijos žemumas“, – žurnalistams lėktuve iš Londono sakė R. Sunakas.
Tačiau, nors JAV ir JK artėja dėl oro paramos Ukrainai ir griežto požiūrio į Kiniją, R. Sunakui su J. Bidenu sunkiau susitarti dėl JK svarbos po „Brexito“ kitose srityse.
Kad reikia koordinuoti veiksmus dirbtinio intelekto srityje, pabrėžė Dauningo gatvės darbo grupės patarėjas Mattas Cliffordas (Matas Klifordas), kuris įspėjo, kad tikimybė, jog greitai besimokančios sistemos per dvejus metus sunaikins žmoniją, nėra lygi nuliui.
Interviu televizijai „TalkTV“ jis sakė, kad pasauliui reikia „reguliuoti juos pasauliniu mastu, nes, manau, nepakanka reguliuoti juos nacionaliniu lygmeniu“.
Anot šaltinių, R. Sunakas nori, kad būsimoji pasaulinė dirbtinio intelekto reguliavimo institucija būtų įsikūrusi Londone, nes JK turi reikiamą kompetenciją ir didelį technologijų sektorių.
Tačiau ji siekia įveikti sunkumus JAV tiesiogiai derantis su Europos Sąjunga dėl dirbtinio intelekto reguliavimo ir remiantis praėjusį mėnesį Japonijoje Didžiojo septyneto (G-7) lyderių, įskaitant R. Sunaką, prisiimtu įsipareigojimu.
Prieš ketvirtadienio aukščiausiojo lygio susitikimą su JAV verslo lyderiais susitinkantis R. Sunakas nebesitiki, kad su J. Bideno administracija artimiausiu metu pavyks sudaryti prekybos po „Brexito“ susitarimą.