Jos atsistatydinimas yra pirmas toks smūgis premjero Keiro Starmerio vyriausybei. Rinkimus jo Leiboristų partija laimėjo liepą.
L. Haigh paskelbė paliekanti postą po to, kai ketvirtadienį žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, jog ji melagingai teigė policijai, kad jos darbinis telefonas buvo pavogtas apiplėšimo 2013-aisiais metu.
Vėliau ji įrenginį rado, tačiau policijai nebepranešė. Britų žiniasklaida teigė, kad 2014-aisiais teisme ji prisipažino esanti kalta dėl sukčiavimo ir buvo paleista be jokių tolesnių veiksmų.
Vyriausybės paskelbtame atsistatydinimo laiške 37 metų L. Haigh teigė, kad nenori blaškyti vyriausybės dėmesio.
„Aš ir toliau esu visiškai atsidavusi mūsų politiniam projektui, bet dabar manau, kad jam geriausiai pasitarnaus mano parama jums iš išorės“, – rašė ji.
K. Starmeris padėkojo L. Haigh už jos atliktus darbus ir sakė, jog ji žengė didžiulius žingsnius, kad valstybės geležinkeliai vėl taptų valdomi viešai.
Premjeras spalį neteko savo administracijos vadovės Sue Gray po kelis mėnesius trukusio intensyvaus žiniasklaidos dėmesio jos vaidmeniui.
L. Haigh prižiūrėjo naujojo greitojo traukinio HS2 tinklo kūrimą, dėl kurio kilo daug ginčų, nes ankstesnė konservatorių vyriausybė dėl išaugusių išlaidų nutraukė kelių svarbių geležinkelio atkarpų tiesimą.
Jai taip pat buvo pavesta įgyvendinti vyriausybės pažadą iš naujo nacionalizuoti geležinkelių sistemą, o praėjusią savaitę parlamentas šiems planams uždegė žalią šviesą.