„Kalbant apie lėšų rinkimą, visa šeima pasisako prieš šią specialiąją operaciją! Mes esame už Ukrainą. Šlovė Ukrainai. Šlovė didvyriams!!!“ – taip pokalbių programėlėje aptardama lėšų rinkimą Rusijos kariuomenei padėti rašė moteris.
Savo kaltės nepripažino
„WhatsApp“ pokalbyje dalyvavo 26 dalyviai. Policija nusprendė, kad moteris atliko „viešus veiksmus, kuriais siekiama diskredituoti“ Rusijos kariuomenę.
Kremlius dažnai taiko šį kaltinimą siekdamas nutildyti kritikus.
Pati M. Tarbajeva gruodžio mėn. vykusiame teismo posėdyje savo kaltės nepripažino ir teigė, kad „tik išreiškė savo asmeninę nuomonę“.
Rusijos teismas karą Ukrainoje kritikavusiam aktyvistui skyrė baudą
Pernai metų pabaigoje Rusijos teismas trečiadienį nubaudė veteraną teisių gynėją Olegą Orlovą, kritikavusį Maskvos plataus masto karą Ukrainoje.
Jis pripažintas kaltu dėl kelių kaltinimų „diskreditavus Rusijos kariuomenę“.
Teisme dalyvavęs naujienų agentūros AFP žurnalistas sakė, kad teisėjas nusprendė skirti O. Orlovui 150 000 rublių (1 410 eurų) baudą. Tai yra retai pasitaikanti švelnesnė bausmė už pasisakymus prieš Kremliaus karą.
„Šis nuosprendis yra neteisėtas, neteisingas“, – sakė O. Orlovas, pripažindamas, kad „nuosprendis, žinoma, yra lengvas (...) ir be galo švelnus, palyginti su bausmėmis, kurios buvo skirtos daugeliui kitų žmonių, taip pat ir pagal tą patį straipsnį“.
Pernai vasarį prasidėjus Maskvos puolimui Ukrainoje, Rusijoje sustiprėjo precedento neturintis susidorojimas su nepriklausomais ir kritiškai nusiteikusiais žmonėmis.
Pasiuntusi kariuomenę į Ukrainą, Maskva priėmė įstatymus, numatančius įkalinimo iki 15 metų bausmes už informacijos apie ginkluotąsias pajėgas, kurią valdžia laiko melaginga, skleidimą.