• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pacientų gydymas ligoninių koridoriuose JK tapo „normaliu reiškiniu“, nors tai yra nesaugu ir nepriimtina pacientų atžvilgiu, teigiama slaugytojų profsąjunga – Karališkosios slaugos kolegijos (RCN) – ataskaitoje.

Pacientų gydymas ligoninių koridoriuose JK tapo „normaliu reiškiniu“, nors tai yra nesaugu ir nepriimtina pacientų atžvilgiu, teigiama slaugytojų profsąjunga – Karališkosios slaugos kolegijos (RCN) – ataskaitoje.

REKLAMA

Pirmadienį prasidedančioje metinėje konferencijoje RCN vadovė profesorė Nicola Ranger pabrėžė, kad pacientų gydymas koridoriuose yra „nacionalinė skubi pacientų saugos problema“.

Valdantieji konservatoriai teigia, kad nuo 2010 m. NHS biudžetas padidėjo trečdaliu, taip pat buvo atidaryta daugiau bendruomenės diagnostikos centrų, kad sumažėtų spaudimas ligoninių priimamiesiems.

Tuo metu opoziciniai leiboristai teigia, kad slaugytojai skambina pavojaus varpais dėl 14 metų trukusio konservatorių aplaidumo, o libdemai nurodo turintys ambicingą planą, kaip išspręsti sveikatos krizę.

REKLAMA
REKLAMA

RCN ataskaitoje slaugytojų profsąjunga ragina pranešti apie pacientų gydymo koridoriuje atvejus, kai tik jie įvyksta, kad šią problemą būtų galima išnaikinti visur Jungtinėje Karalystėje.

REKLAMA

Kasmet internete atliekama 11 000 slaugos darbuotojų (iš daugiau nei 700 000 JK) apklausa parodė, kad kas trečias iš jų per paskutinę pamainą matė, kaip pacientai buvo gydomi netinkamose vietose. Per pastaruosius dvejus metus šis skaičius išaugo.

Atsakymus pateikę slaugos specialistai teigė, kad jiems yra dirbti su pacientais, sėdinčiais ant kėdžių, o ne gulinčių ant lovų ar vežimėlių, taip pat laukiamuosiuose, koridoriuose ir kitose pacientams nepritaikytose vietose.

REKLAMA
REKLAMA

Du trečdaliai slaugytojų, paklausti apie tokio gydymo poveikį pacientams, teigė, kad buvo pažeistas jų privatumas ir orumas, o daugiau nei pusė atsakė, kad dėl to nebuvo galimybės naudotis tualetu, gauti geriamojo vandens ir gyvybiškai svarbios įrangos, pavyzdžiui, deguonies.

Šiuo metu Anglijoje NHS gydymo paslaugų laukia 7,5 mln. pacientų.

Konservatoriai teigia, kad siekiant atlaisvinti ligoninių pajėgumus ir sutrumpinti laukimo laiką buvo sukurta tūkstančiai papildomų nuolatinių lovų. Sveikatos apsaugos ministras Andrew Stephensonas teigė, kad laukiančiųjų operacijų ir gydymo sąrašai per šešis mėnesius sumažėjo labiausiai per 10 metų, išskyrus pandemijos laikotarpį.

Ką čia pezate? Tiek [poliklinikose, tiek [ligoninėse] yra puiki priėmimo / laukiamoji erdvė su kėdėmis, lengvai prieinamais tualetais, kambariuku moterims su mažyliais, staliukai vaikams su žaidimais; ir svarbiausia gyva eilė, priėmimas vyksta pagal nusiskundimų rimtumą. Nereikia laukti kelių savaičių, kad patekti pas [šeimos gydytoją], kad nukreiptų pas [specialistus], kurie prieinami tik po kelių mėnesių, metų ir net kelių metų.
Manau, kad gyva eilė yra didelis sveikatos sistemos privalumas. Tai, kas padaryta LITWOJE su "registracijomis" yra ne šiaip pasityčiojimas iš ligonių, tačiau genocidas ir tai puikiai iliustruoja jaunos merginos mirtis prie parduotuvės (LITWOJE), kuri taip ir nesulaukė kardiologo konsultacijos. - manau, kad minima mergina būtų sulaukusi pagalbos jei LITWOJE būtų gyva eilė, kaip kad yra [UK].
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų