• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sakartvelas šeštadienį pranešė, kad per antrąją protestų, kuriuos sukėlė vyriausybės sprendimas atidėti derybas dėl narystės Europos Sąjungoje (ES), po rinkimų kilus krizei, naktį buvo sulaikyti 107 žmonės.

Sakartvelas šeštadienį pranešė, kad per antrąją protestų, kuriuos sukėlė vyriausybės sprendimas atidėti derybas dėl narystės Europos Sąjungoje (ES), po rinkimų kilus krizei, naktį buvo sulaikyti 107 žmonės.

REKLAMA

Juodosios jūros valstybę krečia neramumai nuo tada, kai valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ paskelbė pergalę spalio 26 dieną vykusiuose parlamento rinkimuose, kurie, proeuropietiškos opozicijos teigimu, buvo suklastoti.

Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad 107 žmonės buvo sulaikyti už „nepaklusimą teisėtiems policijos nurodymams ir nedidelį chuliganizmą“ per naktinį protestą, kurio metu policija prieš protestuotojus ir žurnalistus panaudojo gumines kulkas, ašarines dujas ir vandens patrankas.

„Visą naktį (...) protestuotojai į teisėsaugos pareigūnus mėtė įvairius daiktus, įskaitant akmenis, pirotechnikos priemones, stiklinius butelius ir metalinius daiktus“, – sakoma pranešime, kuriame priduriama, kad „buvo sužeista 10 Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų“.

REKLAMA
REKLAMA

Ji teigė, kad ketvirtadienį buvo sužeisti 32 policijos pareigūnai ir sulaikyti 43 protestuotojai.

Ketvirtadienį ministro pirmininko Iraklio Kobachidzės pareiškimas, kad Sakartvelas nesieks pradėti stojimo derybų su Europos Sąjunga iki 2028 metų pabaigos, sukėlė įnirtingą opozicijos reakciją ir jau dvi dienas trunkančius protestus.

REKLAMA

Vėliau jis apkaltino opoziciją ir ES ambasadorių Sakartvele iškraipius jo žodžius ir tvirtino, kad narystė bloke iki 2030 metų išlieka jo svarbiausiu prioritetu.

„Pasipriešinimo judėjimas“

Penktadienį AFP žurnalistai matė, kaip riaušių policija šaudė iš vandens patrankų ir ašarinėmis dujomis į prie parlamento Tbilisyje susirinkusius proeuropietiškus protestuotojus, kurie svaidė kiaušinius ir petardas.

REKLAMA
REKLAMA

Vėliau kilo susirėmimai tarp protestuotojų ir policijos, kuri ėmėsi valyti teritoriją prie parlamento ir mušė demonstrantus, o kai kurie iš jų mėtė daiktus.

Nepriklausoma televizija „Pirveli“ pranešė, kad vienas iš protestą nušvietusių jos žurnalistų buvo sunkiai sužeistas ir paguldytas į ligoninę.

Penktadienį protestai vyko ir kituose Sakartvelo miestuose, pranešė nepriklausoma televizija „Mtavari“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antrajame pagal dydį mieste Batumyje buvo sulaikyti mažiausiai aštuoni demonstrantai, pranešė vietos žiniasklaida.

Opozicijos įstatymų leidėjai nepripažįsta rinkimų rezultatų.

Briuselis pareikalavo ištirti, jo teigimu, rimtus pažeidimus per balsavimą.

Provakarietiškos opozicinės partijos boikotuoja naująjį parlamentą, o šalies prezidentė Salomė Zurabišvili per šalies Konstitucinį Teismą siekia panaikinti rinkimų rezultatus.

REKLAMA

Penktadienio vakarą per televiziją transliuotame kreipimesi į tautą S. Zurabišvili, kuri nesutaria su valdančiąja partija, sakė: „Pasipriešinimo judėjimas prasidėjo (...) Aš su juo solidarizuojuosi.“

„Mes būsime vieningi, kol Sakartvelas pasieks savo tikslus: grįš į europinį kelią, užtikrins naujus rinkimus“, – kalbėjo ji.

Pastaraisiais metais kritikai kaltina „Sakartvelo svajonę“, kuri valdžioje yra jau daugiau nei dešimtmetį, kad ji atitolino šalį nuo Europos ir priartino prie Rusijos.

REKLAMA

Brutalios represijos

Po rinkimų pagrindinė stebėtojų grupė pareiškė turinti įrodymų apie sudėtingą didelio masto rinkimų klastojimo schemą.

Briuselis pareikalavo ištirti įtariamus pažeidimus.

Ketvirtadienį „Sakartvelo svajonės“ parlamentarai vienbalsiai nubalsavo už tai, kad I. Kobachidzė toliau eitų ministro pirmininko pareigas, nors opozicija boikotuoja parlamentą, kuris susiduria su rimta teisėtumo krize.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Policijos veiksmai Tbilisyje reiškia dar vieną baudžiamąjį išpuolį prieš teisę į taikius susirinkimus“, – teigė „Amnesty International“.

Prancūzija, Britanija, Ukraina, Lenkija, Švedija ir Lietuva taip pat išreiškė susirūpinimą.

Europos Taryba pasmerkė tai, ką pavadino brutaliomis represijomis, ir paragino Tbilisį likti „ištikimą Europos vertybėms“.

Besibaigiančio galiojimo prezidentė kursto vietinius progresyvistus ir dar veidmainiškai vadina protestus taikiais, o realiai keliami neramumai, bandoma įvykdyti spalvotą revoliuciją. Keista, kažkodėl būtina norėti į es....nors ji išsigimė ir yra represinė struktūra, negerbianti nacionalinių valstybių.
dar konservatoriu klapciukai vaziuoja
padeti kelti svetimoje salyje chaosa
tai bandymas nuversti tautos isrinkta valdzia nori sukelti maidana
deja tam pritaria ir lietuvoje tokiu paviloniu pilna nori kad
viskas pasikartoiu kaip ukrainoje ar karas lietuvos tikslas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų