• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos gynybos ministerijos leidžiamas žurnalas „Armeiskij sbornik“ publikavo straipsnį apie netradicinius kovos su priešu būdus, kurie buvo pavadinti „psichikos rezervais“. Straipsnį parašė atsargos pulkininkas Nikolajus Poroskovas.

Rusijos gynybos ministerijos leidžiamas žurnalas „Armeiskij sbornik“ publikavo straipsnį apie netradicinius kovos su priešu būdus, kurie buvo pavadinti „psichikos rezervais“. Straipsnį parašė atsargos pulkininkas Nikolajus Poroskovas.

REKLAMA

Straipsnyje „Superkareivis ateities karuose“ apžvalgininkas rašo, kad rusų „specnazas“ jau naudojo parapsichologinius karinius metodus karų Čečėnijoje metu. Pateikiamas „metakontakto“ technologijos pavyzdys, kurios metu galima vykdyti „neverbalinį tardymą“ ir „matyti kiaurai į nelaisvę paimtą priešininką“.

„Tardymo patikimumas yra praktiškai šimtaprocentinis. Nuo jo neįmanoma išsisukti, – rašoma straipsnyje. – Įvaldęs tokias technologijas karys gali aptikti pasalas, priešo slėptuves, talpyklas, sandėlius“. O taip pat tai padeda išmokti užsienio kalba ir sumažinti skausmą sužeistiesiems mūšio metu.

Straipsnyje taip pat tvirtinama, kad rusų specialistai jau yra įvaldę telepatiją, išmokę šios technikos dirbdami su delfinais: „mintimis gyvūnams įsakydavo ir tie vykdė nurodymus“.

REKLAMA
REKLAMA

„Metodika pasirodė veikianti ir su žmonėmis. Maža to, pasirodė įmanoma paveikti net ir technologijas. Pavyzdžiui, Gynybos ministerijos leidinyje tvirtinama, kad rusų spec. padalinio kariai jau gali mintimis „atjunginėti kompiuterines programas“, „deginti kristalus generatoriuose“, pasiklausyti pokalbio arba trikdyti radijo ar telekomunikacijų ryšį.

REKLAMA

„Sėkmingai buvo įgyvendinti tokie eksperimentai, kaip: seife gulinčio dokumento perskaitymas, net jeigu jis yra užsienio kalba, kurios asmuo nemoka; teroristinio tinklo veikloje dalyvaujančių žmonių nustatymas; potencialių teroristinių grupuočių narių nustatymas“, – aiškina N. Poroskovas. Jo teigimu, parapsichologija leidžia kariui paromis nevalgyti ir nemiegoti, „tuo pat metu išsaugant budrumą“.

REKLAMA
REKLAMA

„Neurorevoliucija“ ir „biologinis karas“

Apžvalgininkas taip pat pateikė savo pamąstymus apie neurorevoliuciją ir kaip to pasekmę – biologinį karą: „Pagal turimus skurdžius duomenis, visuomenė yra mažinama vakcinų pagalba. Yra žinomi dirbtinių gripo padermių atsiradimo atvejai. Ką jau kalbėti apie genetiškai modifikuotą maistą! <...> Šiandien su tam tikro geno pagalba galima dirbtinai iššaukti vėžį“. O JAV, pasak Poroskovo, yra sukurtas kukurūzų porūšis, kuriuos valgant „įvyksta sterilizacija“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Newsru“ pažymima, kad atsargos pulkininko publikacija kai kuriose vietose faktiškai žodis į žodį atkartoja kito atsargos leitenanto-generolo, buvusio Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo valdybos vado ir slapto karinio dalinio N10003 vado Aleksejaus Savino interviu kitam kariniam leidiniui 2015-ais metais. Straipsnio autorius kai kuriuos žurnalisto klausimus pateikė kaip faktus.

REKLAMA

2015-aisiais A. Savinas pasakojo ir apie eksperimentus su delfinais, ir apie sėkmingus „neverbalinius“ tardymus, ir apie kristalų deginimą minčių galia. Tiesa, apie pastarąjį atvejį generolas-leitenantas pasakojo, kad specialistai dar turi išmokti, ir kad toks poveikis yra įmanomas, o pas Poroskovą straipsnyje ši technologija jau įvardinta kaip naudojama praktikoje.

Leidinio atstovai tvirtina, kad viskas kas pasakyta – teisybė

Straipsnis apie „superkareivius“ yra Poroskovo serijos apie netradicinę karybą dalis. Sausio mėnesio „Armeiskij vestnik“ leidinyje buvo aprašomas „humaniškas“ neletalinis ginklas: „šaudantis megafonas“, kuris paveikia klausą, specialus akustinis įrenginys, kuris žmogų tariamai gali trumpam įvesti į šoko būseną, smarvės bombos, skausmo lazeriai ir panašiai.

REKLAMA

„Soldaty Rosiji“ žurnalo analitinio skyriaus vadovas Anatolijus Matvijčukas portalui RBC patvirtino, kad „karinė parapsichologija nėra fantazija“, ir „realybėje ji yra tobulinama“. Pasak rusų eksperto, šios metodikos „buvo išbandytos karštuosiuose taškuose – Afganistane ir Vietname“.

Mokslo atstovai: „Visa tai yra visiški niekai“

Rusijos mokslo akademijos Prezidiumo Kovos su pseudomokslu komisijos pirmininkas Jevgenijus Aleksandrovas pareiškė, kad tyrimai parapsichologijos srityje yra pripažinti pseudomokslu daugelyje šalių, ir „visa tai yra visiški niekai“, rašoma „Newsru“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visos kalbos apie minčių perdavimus per atstumą neturi mokslinio pagrindo, nėra nė vieno tokio užfiksuoto atvejo, tai paprasčiausiai neįmanoma. Tai būdas išsunkti valstybės biudžetą“, – įsitikinęs mokslininkas. Jis pažymėjo, kad „tokių pseudomokslinių reiškinių pritaikymu kariniais tikslais“ tyrimais ir užsiėmė dabar jau išformuotas N10003 dalinys, kuriam vadovavo anksčiau minėtas A. Savinas.

REKLAMA

„Tai visų tų žmonių siaubingo neišprusimo pagimdytas rezultatas. Jie absoliučiai nesigaudo fizikoje ir neturi suvokimo apie tai, kaip veikia pasaulis“, – aiškino J. Aleksandrovas. Tokių publikacijų pasirodymą valstybinėse žiniasklaidos priemonėse jis pavadino sabotažu prieš valstybę.

Pasak mokslininko, JAV, skirtingai negu Rusija, gana greitai atsitokėjo nuo „tikėjimo burtininkais ir pasakomis“, kuomet išleido 20 mln. dolerių telepatiniam ryšiui su povandeniniais laivais sukurti. J. Aleksandrovo teigimu, Rusijoje panašiems tikslams išleidžiamos sumos yra gerokai didesnės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų