Neoficialiais duomenimis, „Wagner“ savo žygio po Rusijos teritoriją metu numušė 6 Rusijos kariuomenės sraigtasparnius ir vieną karinį lėktuvą, žuvo apie 20 rusų karių. Vaizdine medžiaga yra patvirtintos dviejų sraigtasparnių ir vieno lėktuvo katastrofos, kuomet juos numušė samdinių turimos oro gynybos sistemos.
Viena iš pagrindinių Rusijos propagandos veikėjų, informacinio šaltinio RT generalinė direktorė Margarita Simonian tvirtino, kad valdžios sprendimas nesiimti baudžiamojo persekiojimo prieš maištininkus buvo „teisingas, nes kai kuriais atvejais įstatymai negalioja“.
M. Simonian tylėjo visą savaitgalį, tačiau pasirodė kito propagandininko laidoje „Sekmadienio vakaras su Vladimiru Solovjovu“. Ji pareiškė, kad „iš pradžių negalėjo patikėti tuo, ką išvydo“.
Ji iš esmės atkartojo šeštadieninę V. Putino kalbą, kurioje šis lygino įvykius šalyje su 1917-ųjų maištu.
„Tik ką buvo Pirmasis pasaulinis, kurį jau beveik laimėjom, ir būtent tuo metu ištiko ginkluotas maištas, dėl kurio ir Pirmąjį pasaulinį pralaimėjome, ir teritorijų netekome, ir šalį sugriovėme ir pralaimėjome“, – aiškino M. Simonian.Bandydama kažkaip pateisinti Rusijos valdžios sprendimą suteikti amnestiją J. Prigožinui ir jo smogikams, M. Simonian miglotai aiškino apie „kartais negaliojančią teisę“.
„Dabar daug svarstoma: kaip čia taip – iškėlė (Prigožinui) baudžiamąją bylą, o tada paleido, tas išvyko į Baltarusiją. Tai juk pajuoka iš teisės normų. Aš paprasčiausiai noriu priminti, kad teisės normos – tai ne Kristaus raštai ir ne Mozės akmens plokštės. Juos rašo žmonės tam, kad jie gintų tvarką ir stabilumą šalyje. Ir jeigu kažkokiais kritiniais, išskirtiniais atvejais gaunasi taip, kad teisinės normos nebeatlieka savo funkcijos saugoti tvarką ir stabilumą, o jau atlieka atvirkščią funkciją, tai jau „eina mišku“ (frazeologizmas, reiškiantis, kad reikia to atsisakyti, – red. past.) tos teisinės normos. Pasirinkimas buvo tarp blogo ir siaubingo. Taip jau būna gyvenime <...>“ – aiškino M. Simonian, vėliau dar pareiškusi, kad dabartinis Rusijos sprendimas yra svarbiau, negu „kažkokios teisinės normos“.
Kitas įtakingas Rusijos propagandininkas, generolas ir Rusijos Dūmos narys Andrejus Guruliovas, taip pat dalyvavęs V. Solovjovo laidoje, pareiškė, kad „Wagner“ smogikai privalo atsakyti už numuštus Rusijos kariuomenės orlaivius ir žuvusius karius.
„Yra Rusijos Federacijos įstatymai. Žuvo mūsų kariai, žuvo nuo konkrečių asmenų veiksmų. Todėl, kaip ten bebūtų, kas kur bebėgtų ir kas ir kur bebūtų, aš manau, kad Tyrimų komitetas išsiaiškins su šiuo klausimu ir priims sprendimą“, – aiškino jis.
Anksčiau jis siūlė J. Prigožinui ir kitam Rusijos herojaus vardą turinčiam asmeniui, „Wagner“ daliniams vadovaujančiam smogikui Dmitrijui Utkinui, nusišauti.
Dar vienas žymus Rusijos smogikas, vienas iš 2014-ųjų karinės operacijos Ukrainos teritorijoje vadų, Igoris Strelkovas (Girkinas) pareiškė, kad dėl žuvusių rusų karių J. Prigožiną reikia viešai pakarti.
„Pakarti „Virėją“ dėl maišto ir mūsų karininkų žūties – paprasčiausiai būtina Rusijos, kaip valstybės, išsaugojimui, – pareiškė jis.
Rusijoje po savaitgalinio „Wagner“ išpuolio visuomenė nesupranta, kas vyksta, nes susidūrė dvi anksčiau Kremliaus propagandos aktyviai palaikytos jėgos. Tiek J. Prigožinas, tiek D. Utkinas yra paties V. Putino apdovanoti Rusijos herojaus vardo medaliais, o „Wagner“ smogikai šeštadienį okupuotame Rostove prie Dono buvo sutikti kaip didvyriai ir išlydėti iš jo su gėlėmis.
Nė viename Rusijos mieste nekilo visuomenės pasipriešinimas kilusiam maištui, V. Putiną viešai palaikė tik jo valdžios aplinka, kariuomenės generolai ir regionų vadovai.