„Roskosmos“ skelbiama, kad derybų su Zimbabvės švietimo, inovacijų ir mokslo ministru Amonu Murwira metu buvo pasiektas susitarimas dėl bendradarbiavimo tarp šalių pratęsimo ir naujo projekto, kurio esmė – mažųjų palydovų mokslo ir komunikacijos tikslams paleidimas.
Rusijos korporacijos atstovų teigimu, praėjusiais metais Rusijos Federacija pasiekė progresą tarptautiniame bendradarbiavime, net ir nepaisant Vakarų sankcijų. Taip pat buvo išvardintos tokios šalys, kaip Meksika, Jungtiniai Arabų Emyratai ar Indija. Tiesa, su pastarąją bendradarbiavimo sutartį „Roskosmos“ pasirašė dar 2021-ųjų gruodį, su Jungtiniais Arabų Emyratais – 2021-ųjų spalį, o su Meksika – 2021-ųjų rugsėjį, tai yra prieš karinę agresiją Ukrainoje ir Vakarų sankcijų paskelbimą.
Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Pusiau oficialiai pripažįstama, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl to, kad Ukrainos žmonės pasirinko kelią į Vakarus. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia karine operacija“. Karo metu dažnai keitęs savo reikalavimus Kremlius šiuo metu nori, kad Ukraina atsisakytų savo rytinių teritorijų ir jau anksčiau okupuoto Krymo bei reikalauja neutralaus karinio statuso. Faktiškai reikalaujama Ukrainos kapituliacijos ir perėjimo į Rusijos įtaką.
Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia karine operacija“. Karo metu dažnai keitęs savo reikalavimus Kremlius šiuo metu nori, kad Ukraina atsisakytų savo rytinių teritorijų ir jau anksčiau okupuoto Krymo bei reikalauja neutralaus karinio statuso. Faktiškai reikalaujama Ukrainos kapituliacijos ir perėjimo į Rusijos įtaką.
Vakarai susivienijo su Ukraina, kuri narsiai pasitiko Rusijos iššūkį ir jau beveik metus kovoja prieš Kremliaus agresiją. Rusijai buvo paskelbtos griežtos ekonominės ir politinės sankcijos, o Ukrainai suteikiama karinė ir finansinė pagalba.