Prižiūrėtojai ir organizacijos „Endangered Wildlife Trust“ atstovai teigė, kad tai buvo vienas žiauriausių grifų apnuodijimų Pietų Afrikos istorijoje.
Organizacijos paviešintose nuotraukose ir vaizdo įrašuose matyti dešimtys nunuodytų paukščių kūnų aplink dramblio griaučius.
Kai kurie išgelbėti grifai yra priskiriami nykstančioms ar kritiškai nykstančioms rūšims, kaip baltnugaris grifas. Išgelbėti bent dalį paukščių pavyko dėl naujos laukinių gyvūnų apnuodijimo aptikimo sistemos.
Prižiūrėtojams ir organizacijoms buvo pranešta apie įtartiną veiklą, o gegužės 6-ąją atvykus į įvykio vietą jie aptiko mažiausiai 116 nunuodytų grifų ir dramblio griaučius, kuriuose buvo palikti nuodai. Pakeliui į reabilitacijos centrą nudvėsė dar 7 paukščiai, tad nunuodytų paukščių skaičius pasiekė 123.
Anot prižiūrėtojų ir organizacijų, dėl šio įvykio yra kalti brakonieriai, kurie specialiai naudoja žemės ūkyje naudojamus toksinus grifams nunuodyti. Pasirodo, kad kai kurių rūšių grifų kūno dalys yra itin reikalingos tradicinės medicinos reikmėms.
Parko prižiūrėtojų atstovas Ike Phaahla teigė, kad neaišku, kurios rūšies grifus brakonieriai norėjo nunuodyti, tačiau šis incidentas kelia daug nerimo dėl paukščių išlikimo, nes nunuodyti grifai peri tik kartą metuose.
Savo akimis vaizdus iš įvykio vietos pamatykite straipsnio pradžioje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!