V. Putino marionetė Dmitrijus Peskovas sukritikavo „paneigimą visko, kas yra rusiška“ ir teigė, kad karą Ukrainoje pradėjusi Rusija neva yra „Europos vertybė“, rašo „Ukrainska Pravda“, remdamasi išsakytais D. Peskovo teiginiais Kremliaus propagandinėje žiniasklaidoje.
„Tai didelis nesusipratimas, kadangi Rusija yra Europos vertybė. Tai yra bendrų Europos vertybių dalis, kas ką sakytų“, – komentavo V. Putino marionetė po to, kai Moldovos prezidentė Maja Sandu pareiškė, kad, siekiant propaguoti europietiškas vertybes, šalyje svarbu atsisakyti bendradarbiauti su valstybe agresore – Rusija.
D. Peskovas svarstė, esą, dabartinės Moldovos valdžia daro klaidą.
„Jie, mūsų nuomone, daro klaidą prieš savo šalies piliečius, manydami, kad santykių užmezgimas su Vakarų Europos valstybėmis, jie turi turi nutraukti visus santykius su mumis [Rusija]. Tai yra klaida. <...> Šią kainą sumokės patys šalies gyventojai“, – teigė Kremliaus propagandos ruporas.
Moldova neatmeta galimybės įstoti į ES be Uždniestrės teritorijos
Moldova svarsto galimybę įstoti į Europos Sąjungą be kairiojo Dniestro kranto teritorijos, kurios šiuo metu nekontroliuoja, o po to toliau ieškotų būdų, kaip sureguliuoti Uždniestrės konfliktą.
Tokius komentarus leidiniui „NewsMaker“ pateikė Moldovos užsienio reikalų ministerija, praneša portalas „eurointegration“.
Moldovos URM pabrėžė, jog kairysis Dniestro krantas yra sudedamoji Moldovos dalis, ir Kišiniovas siekia taikiai sureguliuoti Uždniestrės konfliktą, kad Moldova įstotų į ES kaip reintegruota šalis.
„Kitas variantas galėtų būti tos Moldovos teritorijos dalies, kurią kontroliuoja teisėta ir legitimi Kišiniovo valdžia, prisijungimas prie ES, kaip anksčiau sakė ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepas Borrellis, ir vėlesnis konflikto sureguliavimas“, – pridūrė žinybos atstovai.
Birželį J. Borrellis pareiškė, kad Uždniestrės konfliktas nėra kliūtis Moldovos stojimui į ES, sakoma komentaruose.
„Tad jei Moldovos Respublika neįstos į ES kaip reintegruota šalis, Kišiniovo valdžia kartu su tarptautiniais partneriais ir prisijungusi prie ES toliau ieškos būdų, kaip išspręsti Uždniestrės konfliktą“, – apibendrino URM.
Praėjusių metų birželį ES lyderiai suteikė Moldovai kandidatės statusą kartu su Ukraina. Manoma, kad spalį Europos Komisija paskelbs Ukrainos ir Moldovos stojimo į ES perspektyvų vertinimą.
Moldova nori kuo greičiau įstoti į ES, kad apsisaugotų nuo Rusijos grėsmės. Apklausos nuosekliai rodo, kad dauguma šalies piliečių pritaria stojimui į Europos Sąjungą.