PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas tiesiogiai Jungtinių Valstijų nepaminėjo, tačiau perspėjo, kad „prieigos prie abortų suvaržymas nesumažina šių procedūrų skaičiaus“.
„Tai skatina moteris ir merginas ieškoti nesaugių abortų, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“. – Prieiga prie saugių abortų gelbėja gyvybes.“
Jungtinėse Valstijose šiuo metu vyksta įnirtingos diskusijos, kurias sukėlė precedento neturintis Aukščiausiojo Teismo nuomonės projekto nutekinimas. Leidinio „Politico“ nutekintas projektas rodo, kad JAV Aukščiausiasis Teismas yra pasirengęs panaikinti teisę į abortą Jungtinėse Valstijose.
Jeigu teismas paskelbs tokią nutartį, jis panaikins istorinį teismo sprendimą 1973 metų byloje „Roe v. Wade“, įtvirtinusį moters teisę į abortą visoje šalyje.
Tuomet sprendimus dėl abortų tvarkos atskiros valstijos galės priiminėti savarankiškai. Manoma, kad pusė jų uždraus nėštumo nutraukimą arba įves naujų suvaržymų.
Daugeliui moterų teisės į abortą netekimas reikštų, kad joms tektų įveikti didelius atstumus, kad galėtų nutraukti nepageidaujamą nėštumą, arba gimdyti traumuojančiomis sąlygomis.
„Moteris visada turėtų turėti teisę rinktis, kai kalbama apie jų kūnus ir jų sveikatą“, – sakė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.
JT sveikatos agentūra kovo mėnesį paskelbė naujas rekomendacijas dėl abortų, siekdama padėti apsaugoti moterų ir merginų sveikatą ir užkirsti kelią nesaugiems abortams.
Remiantis PSO duomenimis, visame pasaulyje kasmet atliekama apie 25 mln. nesaugių abortų. Dėl jų kasmet miršta apie 39 tūkst. moterų ir mergaičių, o dar milijonai dėl komplikacijų patenka į ligonines.
Daugiausia mirčių registruojama skurdesnėse šalyse: Afrikoje registruojama 60 proc., o Azijoje – 30 proc. visų mirčių.