Išskirtiniame interviu popiežius pažymėjo, kad tarp Vatikano valstybės ir Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo yra užmegzti kontaktai dėl galimos kelionės į Maskvą.
Anot jo, kai Vatikanas prieš kelis mėnesius kreipėsi dėl kelionės, Maskva atsakė, jog tam dabar netinkamas metas. Vis dėlto dabar yra vilties, kad kažkas pasikeitė.
„Norėčiau nuvykti (į Ukrainą – aut. past.), ir pirmiausia norėjau nuvykti į Maskvą. Apsikeitėme žinutėmis apie tai, nes maniau, kad jei Rusijos prezidentas suteiks man nedidelį langą pasitarnauti taikos reikalui...“ – kalbėjo popiežius.
„O dabar, kai grįšiu iš Kanados, gali būti, kad man pavyks nuvykti į Ukrainą“, – teigė jis.
„Pirmiausia norėčiau nuvykti į Rusiją ir pabandyti kaip nors padėti, bet norėčiau nuvykti į abi sostines“, – sakė jis.
Popiežius dar kiek anksčiau buvo kritikuotas dėl neaiškios pozicijos dėl karo. Jis pareiškė, kad karas Ukrainoje galėjo būti išprovokuotas.
„Tai, ką matome, yra žiaurumas ir brutalumas, kuriuo kariai šiame kare yra persmelkti, dažniausiai samdiniai, kuriuos naudoja rusai, – sakė pontifikas gegužės 19 dieną pokalbyje su Jėzaus draugijos kultūros leidinių direktoriais. – Rusai „renkasi siųsti į priekį čečėnus, sirus, samdinius“.
„Tačiau kyla pavojus, kad mes matome tik tai, kas yra siaubinga, ir nematome visos dramos, kuri vyksta už šio karo, kuris galbūt buvo kažkaip arba išprovokuotas, arba tam nebuvo užkirstas kelias. Ir aš reiškiu susirūpinimą ginklų prekyba ir bandymais. Tai yra labai liūdna, bet iš esmės šis dalykas ir yra ant kortos“, – sakė jis.
Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.
Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.
Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.