„Šie metai bus abiejų pusių atsinaujinimo ir pasiruošimo metai,“, – „Politico“ teigė Marcas Thysas, pernai atsistatydinęs iš Belgijos gynybos vadovo pavaduotojo pareigų.
Po Avdijivkos užėmimo rusai nesustojo ir bando vėl pulti, ypač Zaporižią.
„Lemiamas veiksnys – Ukrainos gebėjimas sukurti palankias gynybines pozicijas“, – sakė dabartinis Bundesvero karininkas, pageidavęs likti anonimu.
Besikeičiantys Ukrainos prioritetai dėl ginklų tiekimo
„Politico“ atkreipia dėmesį į gerokai padidėjusią karinę gamybą pačioje Rusijoje ir didelį šaudmenų, kamikadzių dronų ir balistinių raketų tiekimą iš Irano ir Šiaurės Korėjos. Ir visa tai vyksta Vakarų ginklų tiekimo Ukrainai sutrikimų fone.
Vasario 20 d. Ukrainos gynybos ministras Rustemas Umerovas ir vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas Oleksandras Syrskis telefonu kalbėjosi su JAV gynybos sekretoriumi Lloydu Austinu. Pokalbyje dalyvavęs neįvardytas dalyvis leidiniui „Politico“ papasakojo apie dabartinius Ukrainos prioritetus dėl naujų ginklų tiekimo.
Pasak jo, kaip ir anksčiau, Ukraina prašo kuo daugiau priešlėktuvinės gynybos sistemų, tačiau vietoj kovinių lėktuvų ar tankų Kyjivas dabar pageidauja bepiločių orlaivių stebėjimui ir tolimiems smūgiams. Ukrainiečiams taip pat reikia elektroninės kovos sistemų, kad galėtų trikdyti Rusijos bepiločius orlaivius ir balistines raketas.
Kita Ukrainos problema – papildomos mobilizacijos poreikis, kuris yra nepopuliarus sprendimas.
„Dar viena Ukrainos problema yra tikėjimo išlaikymas. Pesimizmą daugiausia lemia tai, kad pastaraisiais mėnesiais sulėtėjo pagalbos tiekimas“, – rašoma leidinyje.
Antras-haholam baigesi mesa
Trecias-Rusija per kietas riesutelis