33-ejų Saros Everard pagrobimo ir nužudymo istorija šokiravo Didžiosios Britanijos visuomenę. Kovo 3-ąją mergina be pėdsakų dingo Pietų Londone apie pusę 10 vakaro. Aplankiusi draugus ji nieko blogo neįtardama pėsčia patraukė namo.
Po to, kai ją užfiksavo šios saugumo kameros, moters niekas nebematė. Praėjus savaitei moters kūnas statybų atliekoms skirtame maiše rastas paslėptas Kento apylinkėse, netoli Ašfordo miestelio esančiame miške. Policija palaikus aptiko sulaikę ir apklausę vieną iš savo kolegų. Paskutinius porą metų Londone įvairias ambasadas ir parlamentą saugojęs Wayne’as Couzensas šiuo metu yra pagrindinis žiauraus nusikaltimo įtariamasis.
„Tyrimas vyksta visu greičiu ir šimtai Metropoliteno ir Kento pareigūnai dirba visą parą, kad nustatytų visas Saros dingimo ir jos nužudymo aplinkybes“, – teigė Metropolitano policijos atstovas Nickas Ephgrave.
Įtariamasis šiandien atgabentas į teismą, kur jam pateikti kaltinimai. Metropoliteno policija sako, kad prieš tapdamas pareigūnu jis dirbo šeimos garaže, vietovėje, kur ir buvo rastas Saros kūnas.
Šiandien Pietų Londone, kur paskutinį kartą buvo matyta Sara, planuota surengti renginį jai prisiminti. Dėl koronaviruso suvaržymų jį teko atšaukti, tačiau žmonės vis tiek neša gėles. Tūkstančiams moterų Saros istorija tapo galimybe garsiai prakalbėti apie tai su kokiais pavojais jos kasdien susiduria gatvėse.
„Sara dingo vos keli žingsniai nuo mano namų. Mes su draugais esam išsigandę kaip ir daugelis vietos ir visos šalies gyventojų. Kaip moterys, mes žinome, kad tai ne atsitiktinis atvejis. Tai vyksta ne tik čia, ir ne tik Londone. Tai nutinka taip dažnai“, – sakė Pietų Londono gyventoja Emma Walker.
Po Saros dingimo ir tragedijos socialiniuose tinkluose šimtai merginų ir moterų prakalbo apie gatvėje patirtus susidūrimus su užgauliais ir net pavojingai besielgiančiais vyrais. Garsenybės kaip futbolinikas Marcusas Rashfordas prakalbo, kad vyrai turėtų daryti daugiau, kad moterys gatvėse jaustųsi saugesnės.
„Aš suprantu, kodėl šis įvykis sukėlė tokią didelę jausmų bangą susijusią su moterų saugumu, su saugumu gatvėse. Noriu pakartoti ką sakė vidaus reikalų ministras, nė viena moteris neturėtų vaikščioti gatvėse bijodamos“, – kalbėjo Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas.
Kol kas lieka neaišku, kodėl būtent Sara, kurią šeimos nariai ir draugai apibūdina kaip itin draugišką ir niekada neatsisakančią padėti, tapo žiauraus budelio auka.