Ir toliau nežinoma, kiek žmonių yra po griuvėsių ir purvo masėmis, kurios prieš savaitę nuošalioje Engos provincijoje palaidojo visą kaimą. Vietos institucijos kalbėjo apie 2 000 užverstų žmonių. „Nemanau, kad kada nors žinosime tikslų žuvusiųjų skaičių, – sakė J. McMahon. – Institucijos pačios nežino, kiek žmonių žuvo. Jų gali būti šimtai ar tūkstančiai“.
Paieškų darbai vyksta labai sunkiai. Gali prireikti kelių mėnesių ar net kelerių metų, kol bus rasti visi kūnai, aiškino ekspertė. Iki ketvirtadienio, praėjus šešioms dienoms po nelaimės, rasta tik 11 lavonų. Likę gyvi žmonės yra visiškai traumuoti. Daugelis negali kalbėti apie tai, ką matė ir patyrė.
Kartu išlieka tolesnės akmenų griūties pavojus, nes žemė vis dar juda. Tūkstančiai žmonių turi būti perkelti, tačiau nėra lengva rasti jiems žemės, kalbėjo J. McMahon. Dauguma ir nenori palikti savo gimtojo regiono. „Melanezijoje, įskaitant Papua Naująją Gvinėją, ryšys su žeme turi dvasinį aspektą. Žemė jungia žmones su jų protėviais ir jų paveldu“, – teigė pagalbos organizacijos vadovė.
Penktadienį stichijos regioną aplankė ministras pirmininkas Jamesas Marapė. Jis sraigtasparniu atvyko į sunaikintą slėnį ir pažadėjo kol kas 4,7 mln. eurų finansinę paramą, pranešė Tarptautinė migracijos organizacija (IOM).
Kas sukėlė nelaimę, ir toliau neaišku. Tačiau tropinėje saloje prieš tai smarkiai lijo. Be to, Papua Naujoji Gvinėja yra vadinamajame Ramiojo vandenyno ugnies žiede, vienoje seismiškai aktyviausių Žemės zonų. Likus kelioms dienoms iki nuošliaužos Engos provinciją supurtė 4,5 balo stiprumo žemės drebėjimas.