Yoon Suk-yeolas teigė, kad jį „giliai sukrėtė ir nuliūdino“ prieš aušrą įvykdytas išpuolis prieš teismą, kai jo šalininkai išdaužė langus ir duris.
Dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį susirinko prie Seulo vakarinės apygardos teismo, kad palaikytų prezidentą, kuris tapo pirmuoju Pietų Korėjos valstybės vadovu, sulaikytu per šią savaitę surengtą rytinį reidą.
Naujienų agentūros AFP žurnalistai teigė stebėję, kaip šimtai policijos pareigūnų įsiveržė į teismą, o policijos pajėgos sulaikė dešimtis žmonių.
Gruodžio 3 dieną prezidentas sukėlė sumaištį, kai pabandė įvesti karo padėtį, motyvuodamas būtinybe kovoti su antivalstybinių elementų keliamomis grėsmėmis.
Jo bandymas sustabdyti civilinį valdymą truko vos šešias valandas po to, kai įstatymų leidėjai pasipriešino kareiviams ir balsavo už jo atmetimą. Vėliau jie surengė apkaltą prezidentui ir nušalino jį nuo pareigų.
Yoon Suk-yeolas sekmadienį pažadėjo „atkakliai, nesvarbu, kiek laiko tai užtruktų, siekti ištaisyti bet kokią neteisybę“, nors Konstitucinis Teismas priėmė sprendimą dėl jo apkaltos ir baudžiamojo tyrimo, dėl kurio jis buvo sulaikytas.
Penktadienį tyrėjai paprašė išduoti naują orderį, kuris, jei bus patvirtintas, greičiausiai pratęs jo sulaikymą 20 dienų ir suteiks prokurorams laiko kaltinamajam aktui įforminti. Tyrėjai AFP sakė, kad yra nuogąstavimų, jog paleistas į laisvę jis gali sunaikinti įrodymus.
Sekmadienį per savo advokatus paskelbtame pareiškime prezidentas teigė, kad bandys įrodyti „karo padėties paskelbimo tikslingumą ir teisėtumą“.
Jo šalininkai teigia, kad Yoon Suk-yeolo sprendimas buvo pateisinamas dėl rinkimų klastojimo per praėjusiais metais opozicijos laimėtus parlamento rinkimus, tačiau nepateikia jokių to įrodymų.
Jo advokatas Seok Dong-hyeonas pasmerkė teisėjo sprendimą, bet įspėjo prezidento šalininkus neaštrinti situacijos.
Buvęs šalies lyderis, kuris sakė, kad nepripažįsta tyrimo teisėtumo, gali būti įkalintas iki gyvos galvos arba jam gali būti įvykdyta mirties bausmė, jei bus pripažintas kaltu.
Sekmadienį jis atsisakė atvykti į apklausą, teigė Korupcijos tyrimų biuras, kuris planuoja jį vėl iškviesti į apklausą pirmadienį.
Tuo tarpu Yoon Suk-yeolas nedalyvavo Konstituciniame Teisme, kuris svarsto, ar patvirtinti jo apkaltą.
Jei teismas priims jam nepalankų sprendimą, Yoon Suk-yeolas oficialiai neteks prezidento posto ir per 60 dienų bus paskelbti rinkimai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!