Skrydžių vartų ir keleivių salono įgula buvo supažindinta su išsamiu naujų taisyklių sąrašu ir gavo užduotį stebėti keleivių aprangą prieš leidžiant jiems įlipti į lėktuvą.
Sausio mėn. oro linijų bendrovė uždraudė keleiviams vilkėti tam tikrus drabužius. Tarp taisyklių yra ir draudimas įlaipinti keleivius, jei jie yra „basi“ arba „netinkamai apsirengę“.
Aviacijos bendrovė „netinkamą aprangą“ apibrėžė kaip „permatomus drabužius; nepakankamai pridengtus; apnuogintas krūtis, sėdmenis“.
Pagal naująsias taisykles taip pat draudžiama skraidinti keleivius, „kurių drabužiai ar daiktai, įskaitant kūno piešinius, yra nepadoraus, ar įžeidžiančio pobūdžio arba turi nemalonų kvapą, išskyrus atvejus, kai tai sukelia negalia“.
Pranešama, kad griežtų priemonių buvo imtasi po to, kai praėjusių metų spalio mėn. keleivė bandė įlipti į lėktuvą vilkėdama itin trumpus marškinėlius, tačiau ji buvo neįleista.
Spirit Airlines is cracking down on 'inadequate' clothing on its flights. pic.twitter.com/vRKhknR30u
— Daily Mail Online (@MailOnline) January 24, 2025
Tuo metu ji pasakojo: „Tai tiesiog žeminantis jausmas, kai mus lydi ir su mumis elgiasi kaip su nusikaltėliais vien dėl to, kad vilkėjome trumpus marškinėlius. Tai buvo tokia nežmoniška patirtis. Mes švaistėme savo laiką, kitų žmonių laiką, pinigus, savo orumą.“
Kitas asmuo buvo išvarytas iš skrydžio už tai, kad atsisakė nusivilkti gobtuvą su užrašu: „F*** hate world tour“.
Kitos oro linijų bendrovės dėl netinkamos aprangos taip pat gali neįleisti keleivių
„Spirit Airlines“ nėra vienintelė bendrovė, kuri skrydžio metu taiko aprangos taisykles, nes „United Airlines“ teigia, kad keleiviai gali būti išprašyti, jei yra „basi, netinkamai apsirengę arba jų apranga yra nepadori, ar įžeidžianti“.
„Delta Air Lines“ taip pat įspėjo, kad keleiviai, neavintys avalynės, gali būti pašalinti iš lėktuvo arba „kai keleivio elgesys, apranga, higiena ar kvapas kelia nepagrįstą riziką įžeisti ar erzinti kitus keleivius“.
Dauguma Jungtinės Karalystės oro linijų bendrovių, pavyzdžiui, „British Airways“, „Ryanair“ ir „easyJet“, neturi jokių aprangos taisyklių, nors savo nuožiūra vis tiek gali atsisakyti į skrydį įleisti netinkamai apsirengusius keleivius.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!