Taip teigia Markas McCrindle, socialinis tyrėjas, sukūręs terminą „Alfa karta“ (socialiai sąmoninga, technologijas išmananti 2010-2024 m. gimusių žmonių karta).
Ši kartų analizė skirsto žmones į grupes pagal gimimo metus, kad būtų galima suprasti kultūrinę, technologinę ir socialinę įtaką, kuri formuoja jų požiūrį ir elgseną.
Kiekviena grupė, paprastai trunkanti apie 15 metų, atspindi reikšmingus pokyčius pasaulyje ir bendras žmonių vertybes.
Ateinanti karta bus tūkstantmečio (gimusių 1980-1994 m.) ir Z kartos (1995-2009 m.) vaikai. Nors abi šios kartos pasižymėjo vis labiau technologijų prisotintu pasauliu, pranešama, jog ši tendencija dar labiau stiprės.
Skirsis jų pasaulio suvokimas
Alfa karta susiformavo dėl išmaniųjų technologijų ir dirbtinio intelekto atsiradimo, o Beta karta gyvens pasaulyje, kuriame dirbtinis intelektas ir automatizavimas visiškai įsitvirtins kasdieniame gyvenime.
„Jie [Beta karta] greičiausiai bus pirmoji karta, kuri susidurs su autonominiu transportu ir įtraukiančiomis virtualiomis aplinkomis kaip standartiniais kasdienio gyvenimo aspektais. Jų formavimosi metais daugiau dėmesio bus skiriama personalizavimui – dirbtinio intelekto algoritmai pritaikys jų mokymąsi, apsipirkimą ir socialinį bendravimą taip, kaip šiandien galime tik įsivaizduoti“, – rašoma M. McCrindle įkurtos australų bendrovės „McCrindle“ tinklaraštyje.
Kita vertus, Beta kartos gyvenimui įtakos turės ir didėjantis skepticizmas kai kurių technologinių aspektų atžvilgiu. Jie bus viena iš pirmųjų kartų, kurią užaugins „skaitmeniniai tėvai“, užaugę su socialine žiniasklaida, bet puikiai suvokiantys jos neigiamą poveikį smegenims.
Z kartos tėvai dažniau sutinka, kad išmaniųjų įrenginių ribojimas jų vaikams yra svarbus prioritetas (36 proc. Z kartos tėvų, palyginti su 30 proc. vyresnių tūkstantmečio tėvų).
„Būdama technologiškai išprususių tėvų karta, Z karta mato technologijų naudą, tačiau lygiai taip pat mato ir neigiamas jų puses“, – priduriama M. McCrindle pranešime.
Iki 2035 m. Beta karta sudarys 16 proc. pasaulio gyventojų, o daugelis jų gyvens iki XXII amžiaus.
Jų pasaulio suvokimas stipriai skirsis nuo ankstesnių kartų mąstysenos, kurią lems tokie aktualūs visuomenės iššūkiai kaip klimato kaita ir pasaulinės demografijos pokyčiai.
Tikėtina, kad jų požiūrį į šias problemas formuos jų tėvų, priklausančių tūkstantmečio ir Z kartoms, vertybės.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!