Ukrainos žiniasklaidos šaltiniai pateikė kelias galimas jo dingimo versijas: I. Osipovas galėjo būti laive, kuomet į jį pataikė raketos; jis buvo nušalintas nuo pareigų po laivyno pasididžiavimo nuskandinimo; jis buvo areštuotas dėl tos pačios priežasties.
Juodosios jūros laivynui vadovaujantis I. Osipovas „šiuo metu užima kovinės parengties postą“, todėl negalėjo dalyvauti Sevastopolyje vykusiame minėjime gegužės 13-ąją, „Radio svoboda“ cituojamas Sevastopolio vadovas Michailas Razvožajevas.
Jo teigimu, I. Osipovui“ dabar „ne iki socialinių tinklų ar sveikinimų“.
Po kreiserio „Moskva“ nuskandinimo Ukrainos žvalgyba pareiškė, kad I. Osipovas buvo nušalintas nuo pareigų ir areštuotas. Rusijos valdžia niekaip nekomentavo panašaus pobūdžio pareiškimų.
Rusijos informaciniame „Telegram“ kanale „VchK-OGPU“ skelbiama, kad I. Osipovo „gyvai“ pastarąjį mėnesį niekas nematė, nors įsakai, pasirašyti jo vardu, kartas nuo karto pasirodo.
Oficialiai laikomo dingusiu, tikėtina, žuvusio „Moskva“ jūreivio tėvas Dmitrijus Škrebecas praėjusią savaitę po susitikimo su valdžios institucijomis pacitavo jam pateiktą atsakymą: „Juodosios jūros laivynas ir Gynybos ministerija išaiškins žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičius kreiseryje „Moskva“, kai manys, kad tai tikslinga“.
Žuvusio kario tėvas mano, kad tiesa yra slepiama ir paaiškino savo nuomonę: „Tikiuosi, kad absurdiškos Juodosios jūros laivyno flagmano praradimo priežastis bus nuodugniai ištirtos Karinėje prokuratūroje ir FSB direktorate, o rezultatai bus paviešinti Rusijos žmonėms“.
Dar kovo mėnesį Mariupolyje buvo nukautas Rusijos Juodosios jūros laivyno vado pavaduotojas Andrejus Palijus.