• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nemokamų „Windows 10“ atnaujinimų laikas baigiasi: štai kokie įkainiai laukia

„Microsoft“ vartotojams pataria pirkti naujus kompiuterius

Prasidėjus paskutiniams „Windows 10“ oficialaus palaikymo metams, „Microsoft“ atskleidė savo kainoraštį komerciniams ir švietimo klientams, kurie nori ir toliau gauti „Windows 10“ saugumo atnaujinimus po to, kai 2025 m. spalio 14 d. baigsis palaikymo terminas.

Prasidėjus paskutiniams „Windows 10“ oficialaus palaikymo metams, „Microsoft“ atskleidė savo kainoraštį komerciniams ir švietimo klientams, kurie nori ir toliau gauti „Windows 10“ saugumo atnaujinimus po to, kai 2025 m. spalio 14 d. baigsis palaikymo terminas.

REKLAMA

Bendrovė anksčiau patvirtino, kad planuoja pasiūlyti šios programos versiją vartotojams, tačiau šios detalės vis dar yra visiška paslaptis. Įmonės gali tikėtis, kad už „Windows 10 Extended Security Updates“ prenumeratą teks mokėti šokiruojančiai didelę sumą. Švietimo srities klientams pasisekė labiau. Kol kas mažiau žinoma, kas laukia paprastų vartotojų, skelbia portalas Zdnet.

Kiek kainuos „Windows 10“ atnaujinimai?

Verslo klientams teks brangiai sumokėti, kad galėtų likti su „Windows 10“. Išplėstinių saugumo atnaujinimų (ESU) programos licencija parduodama kaip prenumerata. Pirmaisiais metais ji kainuoja 61 JAV dolerį (apie 55 eurus). Antraisiais metais kaina padvigubėja, o trečiaisiais – dar kartą. „Microsoft“ tinklaraščio įraše šie skaičiavimai neatliekami, tikriausiai todėl, kad bendra suma yra nepatogiai didelė. Trejų metų ESU prenumerata kainuos 427 JAV dolerius (apie 383 eurus) vienam kompiuteriui.

REKLAMA
REKLAMA

Ši programa labai panaši į tai, ką „Microsoft“ siūlė 2020 m., kai baigsis „Windows 7“ palaikymo terminas: tačiau „Windows 10“ kaina yra 22 proc. didesnė nei bendra tos programos kaina (350 JAV dolerių arba 314 eurų), kuri prasidėjo nuo 50 JAV dolerių (45 eurų) už pirmuosius metus.

REKLAMA

Švietimo srities klientams taisyklės tos pačios, tačiau pirmųjų metų kaina yra 1 JAV doleris (0,9 euro), antraisiais metais ji padvigubėja iki 2 JAV dolerių (1,79 euro), o trečiaisiais ir paskutiniaisiais metais – dar kartą padvigubėja iki 4 JAV dolerių (3,58 euro), iš viso... 7 JAV doleriai (6,27 euro) už kompiuterį.

Administratoriai, norintys gauti pirmenybę, gali užsiregistruoti pirmiesiems ESU licencijos metams jau 2024 m. spalį, likus vieneriems metams iki tikrosios palaikymo pabaigos datos.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip ir „Windows 7“ atveju, „Redmond“ labai nori, kad verslo klientai pereitų prie „Windows 11“, ir tai paaiškina didelę kainą. Balandžio mėnesio „Microsoft“ pranešimuose tiek pat kalbama apie tai, ko negausite su ESU licencija, kiek ir apie pačius atnaujinimus.

Išplėsti saugumo atnaujinimai nėra ilgalaikis sprendimas, o veikiau laikinas tiltas. ESU neapima naujų funkcijų, su saugumu nesusijusių pataisymų ar dizaino pakeitimų prašymų. ESU programa nepratęsia „Windows 10“ techninio palaikymo. Techninė pagalba apsiriboja ESU licencijų aktyvavimu, ESU mėnesinių atnaujinimų diegimu ir problemų, kurios galėjo atsirasti dėl paties atnaujinimo, sprendimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokios nuolaidos taikomos „Windows 10“ atnaujinimams?

Įmonėms, kurios naudojasi viena iš oficialių „Microsoft“ atnaujinimų valdymo debesyje paslaugų, pavyzdžiui, „Microsoft Intune“ ir „Windows AutoPatch“, taikoma nuolaida, dėl kurios pirmųjų metų kaina sumažėja iki 45 JAV dolerių (apie 40 eurų), tačiau „Microsoft“ nenurodo, kas bus antraisiais ir trečiaisiais metais.

Šie sprendimai daugiausia taikomi labai didelėms organizacijoms, kurios moka už „Windows Enterprise Edition“ licencijas ir valdo jas debesyje, ir verta pažymėti, kad ši galimybė taikoma tik organizacijai priklausantiems įrenginiams; asmeniniams (BYOD) įrenginiams nuolaida netaikoma.

REKLAMA

Taip pat yra galimybė įmonėms, kurios užsiregistruoja „Windows 365“. Prenumeratoriai, kurie „Windows 11“ debesies kompiuterį „Windows 365“ sistemoje pasiekia iš fizinio įrenginio su „Windows 10“, automatiškai gauna ESU licenciją savo „Windows 10“ kompiuteriui. Panašios nuolaidos taikomos ir įrenginiams, kuriuose veikia „Azure Virtual Desktop“.

„Microsoft“ taip pat teigia planuojanti taikyti nuolaidas ne pelno siekiančioms organizacijoms, tačiau išsamios informacijos apie tai kol kas taip pat nėra.

REKLAMA

Kiek vartotojai ir mažos įmonės mokės už „Windows 10“ naujinimus?

Puslapyje, kuriame paskelbta išsami informacija apie ESU programą komerciniams klientams, „Microsoft“ atstovas spaudai rašė, kad išsami informacija ir kainos vartotojams „bus pateiktos vėliau“ bendrovės vartotojų palaikymo pabaigos puslapyje. Praėjus penkiems mėnesiams šios informacijos vis dar nėra.

„Galutinės kainos ir registracijos sąlygos bus paskelbtos artėjant 2025 m. spalio mėnesio palaikymo pabaigos datai“, – oficialiai skelbiama puslapyje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu dešimtys ar šimtai milijonų vartotojų ir mažų įmonių, įstrigusių su „Windows 10“, nes jų techninė įranga nepalaiko „Windows 11“, vis dar laukia, ką jie turėtų daryti.

„Microsoft“ rekomenduoja: „Pirkite naują kompiuterį“.

Tačiau prašyti klientų išmesti puikiai veikiantį kompiuterį atrodo keistas prašymas iš bendrovės, kuri didžiuojasi savo tvarumo pastangomis.

„Windows 7 ESU“ programa buvo netvarkinga. Ji nebuvo labai palanki mažosioms įmonėms, o vartotojams nebuvo jokios galimybės ja naudotis. Skirtumas, žinoma, yra tas, kad šie klientai turėjo paprastą galimybę pereiti prie vėlesnės OS „Windows 10“.

Gali būti, kad šį kartą „Microsoft“ bus labiau pasirengusi. Geriau jau taip, nes 2025 m. spalio mėnesį prireiks palaikymo baisiai dideliam skaičiui asmeninių kompiuterių.

parašysiu kaip man buvo : senai nieko nesupratau apie kompus . pirkom nešiojama kompą su wind0ws vista ir ofisą jie visi mokami buvo litai 700 litų dabar 200 eurų . po liktais 6 metų užsilenkė nebepalaikoma neveikė kompas . kompiuterių taisykloje viską ištrynė padarė tuščią kompą . dabar nemokamas legalus linux visada atnaujintas ir ofisas legalus nemokamas toks pats open ir libre . taip gaunasi mokėjom pinigus paskui vėl mokėjom kad taisytų ištrintų .
Naujas pinigų plovimo būdas.Pinigų pritrūko eksperimentams?!Lygiai,kaip su senesnių windows'ų atnaujinimu į 10 ar 11.Įtikinėja,kad kompo parametrai px,viskas veiks,o realiai,kas bandė,tai pas visus kompai nusprogo.Per ilgai žmonės kompus naudoja,tai sugalvojo reketo būdą,nes žino,kad be kompų negyvens.
Pereinate ant "Linux" arba "Debian" ir pamirštate tas visas nesąmones.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų