„Jie gali mėginti neleisti Taivanui lankytis ar dalyvauti kitose vietose, bet neizoliuos Taivano, neleisdami mums ten keliauti“, – N. Pelosi sakė žurnalistams Tokijuje.
„Rengėme aukšto lygio – senatorių – vizitus pavasarį, abiejų partijų. Tęsiame vizitus ir neleisime izoliuoti Taivano“, – pabrėžė Atstovų Rūmų vadovė.
N. Pelosi į Japoniją atvyko baigdama kelionę po Aziją, įskaitant viešnagę Taivane, kai ji nepaisė Kinijos grėsmingų perspėjimų ir tapo aukščiausio rango JAV pareigūne, aplankiusia demokratinę salą per pastaruosius 25 metus.
Pekinas, laikantis Taivaną savo teritorija ir žadantis kada nors jį susigrąžinti, prireikus – jėga, atsakydamas pradėjo didžiausias kada nors prie šios salos surengtas karines pratybas.
N. Pelosi šių pratybų tiesiogiai nekomentavo, bet pakartojo, kad jos vizitai Azijos šalyse, įskaitant Taivaną, „nėra skirti pakeisti status quo“ regione.
„Jų esmė... – visi teisės aktai ir susitarimai, nustatę, kokie yra mūsų santykiai. Palaikyti taiką Taivano sąsiauryje ir išlaikyti status quo“, – kalbėjo ji.
Tokijas ketvirtadienį sakė, kad penkios Kinijos raketos, kaip manoma, nukrito Japonijos išskirtinėje ekonominėje zonoje.
N. Pelosi kalbėjo po susitikimo su ministru pirmininku Fumio Kishida (Fumiju Kišida). Pastarasis pavadino Kinijos raketų paleidimus „rimta problema, veikiančia mūsų nacionalinį saugumą ir mūsų piliečių saugumą“.
F. Kishida nurodė pasakęs N. Pelosi, kad Japonija „paragino nedelsiant atšaukti karines pratybas“.
82 metų Atstovų Rūmų pirmininkė į Japoniją ketvirtadienį vakare atskrido iš Pietų Korėjos – kitos svarbios JAV sąjungininkės, besiribojančios su branduolinių ginklų turinčia Šiaurės Korėja.
Japonijoje ji vieši pirmąkart nuo 2015 metų.