Tokie kaltinimai, galintys nulemti iki penkerių metų laisvės atėmimo bausmę, pareikšti ir BSSF vykdomajam direktoriui Aliaksandrui Opeikinui.
„Herasimenia ir Opeikinas, atitinkamai eidami pirmininko ir vykdomojo direktoriaus pareigas, platino žinomai melagingą informaciją apie rinkimų kampanijos eigą ir rezultatus, apie įvykius socialinėje, ekonominėje, politinėje ir kultūrinėje visuomenės gyvenimo srityse“, – nurodoma Komiteto pranešime.
Jame priduriama, kad abu kaltinamieji „ragino užsienio valstybes ir tarptautines organizacijas imtis veiksmų, nukreiptų į žalos padarymą Baltarusijos nacionaliniam saugumui“. Dėl BFSS narių spaudimo iš šalies buvo perkelta daug svarbių sporto renginių, nurodė Komitetas.
„Dėl Herasimenios ir Opeikino, taip pat kitų asmenų veiksmų buvo padaryta reikšmingos žalos [valstybės] įvaizdžiui ir finansams, pakenkta šalies prestižui tarptautinėje ir politinėje arenoje, diskredituota valstybės sporto pramonės vadovybė“, – rašoma pranešime.
A. Herasimenia yra 2012 metų Olimpiados dukart vicečempionė, per 2016 metų žaidynes iškovojusi bronzą. Ji taip pat yra laimėjusi kelis aukso medalius per pasaulio ir Europos plaukimo čempionatus.
Po rugpjūtį įvykusių prezidento rinkimų sportininkė stojo Aliaksandro Lukašenkos oponentų pusėn. Spalį ji pradėjo vadovauti BSSF ir pasitraukė į Vilnių.
Pasak A. Herasimenios, pagrindinis šios organizacijos tikslas yra padėti nuo Minsko režimo nukentėjusiems atletams.
Baltarusiją kelis mėnesius krėtė masiniai protestai prieš rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų, rezultatus.
Jo oponentai sako, kad rinkimai buvo suklastoti ir tikroji jų nugalėtoja yra politikos naujokė Sviatlana Cichanouskaja, kandidatavusi vietoj savo įkalinto vyro.
Baltarusijos saugumo pajėgos ėmėsi griežtų represijų prieš protestuotojus, sulaikė demonstrantų ir privertė opozicijos lyderius palikti šalį.
Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių išlaisvinimo ir naujų rinkimų.
Tačiau protestų judėjimas buvo palaipsniui nuslopintas, masiškai sulaikant žmones. Šimtai jų tvirtina, kad sulaikyti buvo kankinami.
Protestuotojus mobilizuojantis ir jų veiksmus koordinuojantis platformos „Telegram“ kanalas NEXTA praėjusią savaitę paragino pradėti „antrą protestų bangą“.