Siras Sakras B. užpuolė Vidaus reikalų ministeriją, Federalinę kanceliariją Berlyne ir Federalinį Konstitucinį Teismą Karlsrūhėje, mėtydamas į pastatus akmenis, išteptus fekalijomis. Karlsrūhės apylinkės teismas jam skyrė už tai 2400 eurų baudą.
„Bild“ duomenimis, 48-erių vyras pastaruoju metu gyveno Hamburge, o vėliau persikėlė į Hanoverio apylinkes. Jis yra vedęs ir augina tris vaikus.
В Германии беженец трижды нападал на здания госорганов, бросая в них камни с фекалиями.
Но его так и не депортировали, как он просил.https://t.co/Lkm6qza9mH pic.twitter.com/HatNGQ8S7GREKLAMAREKLAMA— Зеркало | Новости (@zerkalo_io) January 16, 2025
Maldavo, kad jį deportuotų
Sirijoje Sakras B., jo teigimu, dirbo teisininku ir priklausė opoziciniam judėjimui, nukreiptam prieš Sirijos diktatorių Bašarą al Asadą.
2015 m. vasario mėn. jis atvyko į Vokietiją. Netrukus jam buvo suteikta apsauga pagal Ženevos konvenciją dėl pabėgėlių statuso. 2018 m. jo statusas buvo peržiūrėtas atliekant įprastą patikrinimą.
Viename iš elektroninių laiškų Hamburgo užsieniečių tarnybai jis maldavo valstybės pagaliau jį deportuoti. Kaip priežastį jis nurodė Vokietijos vyriausybės paramą Izraeliui, kurią jis, būdamas aršus žydų valstybės nekentėjas, kategoriškai atmetė.
2024 m. balandžio 17 d. vyras Hamburgo užsieniečių tarnybai išsiuntė laišką, kurio pavadinimas buvo „Vokietija man nebepatinka“, ir prašė deportuoti.Jis beveik be klaidų vokiškai rašė: „Prašau kuo greičiau deportuoti į Siriją (į „išlaisvintas teritorijas“) arba Turkiją. Jo įsitikinimu, kiekvienas, kuris nenori likti šalyje, kurioje taikomi „dvigubi standartai“, turėtų būti deportuotas: Vokietija tariamai remia „okupaciją ir genocidą Palestinoje“, kita vertus, priešinasi „okupacijai Ukrainoje“.
Tačiau agentūra nedeportavo siro, o tiesiog išsaugojo jo pareiškimą elektroninėje duomenų bazėje.
Vėliau valdžios institucijos netgi sužlugdė jo bandymą savarankiškai išvykti iš šalies. 2024 m. rugsėjo 1 d. Frankfurto oro uoste federalinės policijos pareigūnai sulaikė Sakrą B. Jis ketino išskristi į Turkiją. Su savimi jis neturėjo asmens dokumento ir policija uždraudė jam išvykti.
Apmėtė akmenimis tarnybų pastatus
Dabar deportacijos tikimybė tapo didesnė, rašoma „Bild“: užsieniečių tarnybos jau nebeturi abejonių dėl Sakro B. antiizraelietiškų pažiūrų ir neigiamo požiūrio į Vokietijos konstitucines institucijas bei teisinę valstybę.
Savo polinkį į smurtą jis taip pat įrodė išpuoliais prieš Vidaus reikalų ministeriją, kanceliariją ir Federalinį konstitucinį teismą, kuomet apmėtė šiuos pastatus išmatomis išteptais akmenimis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!