„Pirmininkas Michelis paaiškino Europos Vadovų Tarybos poziciją dėl Rusijos ir Europos Sąjungos santykių... [Jų] būklė yra bloga. Tokia padėtis, kaip ir tolesnis santykių blogėjimas, nenaudingas nė vienai iš šalių“, – sakoma pranešime.
Pokalbio metu Ch. Michelis priminė, kad ES remia Ukrainos teritorinį vientisumą. Taip pat kalbėta apie neseniai įvykusį incidentą, kai Minske buvo priverstinai nutupdytas „Ryanair“ keleivinis laineris ir sulaikytas juo skridęs opozicijos tinklaraštininkas Ramanas Pratasevičius.
Pranešime sakoma, kad EVT vadovas akcentavo būtinybę Baltarusijai „paleisti politinius kalinius ir nutraukti represijas“. Ch. Michelis pridūrė, kad Rusija gali atlikti svarbų vaidmenį „palaikant taikų krizės sureguliavimą“ Baltarusijoje.
„Taip pat apsikeista nuomonėmis dėl Libijos, Armėnijos ir Azerbaidžano konflikto, pandemijos, vakcinų ir kitų pasaulinių klausimų“, – nurodoma pranešime.
Pasak EVT, Ch. Michelis pažymėjo, kad ES lyderiai „per derybas gegužės mėnesį pasmerkė neteisėtus, provokacinius ir ardomuosius Rusijos veiksmus ES, ES narių ir kitų“ valstybių atžvilgiu.
Kremlius savo pranešime patvirtino, kad abu lyderiai aptarė kai kuriuos Rusijai ir ES aktualius klausimus.
„Kaip pabrėžė Vladimiras Putinas, nors Rusija ir Europos Sąjunga viena kitai išlieka gan reikšmingos partnerės prekybos ir investicijų srityje,... dabartinės Rusijos ir ES santykių būklės negalima laikyti patenkinama. Pažymėta, kad sugrįžimas prie pragmatiško ir pagarbaus bendradarbiavimo atitiktų bendrus interesus. Išreikšta abipusė nuomonė dėl bendradarbiavimo intensyvinimo svarbos tokiose konkrečiose srityse kaip sveikatos apsauga, klimato darbotvarkė, regioninių konfliktų sprendimas“, – sakoma pranešime.
Kalbėta apie kovą su koronavirusinės infekcijos plitimu, įskaitant rusiškos vakcinos nuo COVID-19 patvirtinimo ES perspektyvas ir sąlygų užtikrinimą abipusėms piliečių kelionėms laikantis kovos su epidemija priemonių, informavo prezidento spaudos tarnyba.
Dėl ES papildomų sankcijų Baltarusijai V. Putinas pabrėžė, kad tokia nuostata duoda priešingus rezultatus, „kaip ir bendrai bet kokie bandymai kištis į šios suverenios valstybės vidaus reikalus“, nurodė Kremlius.
Apsikeisdami nuomonėmis apie Ukrainos krizę abu pašnekovai konstatavo, kad 2015 metų Minsko „priemonių kompleksas“ kaip krizės sureguliavimo pagrindas kol kas neturi alternatyvos. „Rusijos prezidentas akcentavo būtinybę, kad valdžia Kijeve be išlygų vykdytų visus anksčiau pasiektus susitarimus, visų pirma dėl tiesioginio dialogo su Donecku ir Luhansku, ir Donbaso ypatingojo statuso teisinio nustatymo“, – sakoma pranešime.
Aptardami padėties Libijoje klausimą V. Putinas ir Ch. Michelis pasisakė už „tolesnę paramą politiniam procesui ir... pereinamajam laikotarpiui suformuotiems valdžios organams“, nurodė Kremlius.