25 metus rengtą susitarimą dėl 700 mln. klientų turinčios laisvosios prekybos zonos sukūrimo Europos Komisija (EK) pasirašė praėjusį gruodį, tačiau jį dar turi patvirtinti valstybės narės ir Europos Parlamentas (EP).
Vokietija, Ispanija, Portugalija ir kitos šalys palankiai įvertino susitarimą, tačiau Prancūzija nuo pat pradžių teigė, kad dabartinė susitarimo forma yra nepriimtina.
ES pareigūnai tikisi, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) sukeltas muitų karas gali įkvėpti naujos gyvybės MERCOSUR susitarimui.
„MERCOSUR susitarimas turi būti greitai ratifikuotas ir įgyvendintas“, – sakė F. Merzas bendroje spaudos konferencijoje su prezidentu Emmanueliu Macronu (Emaniueliu Makronu), kai lankėsi Paryžiuje per savo pirmąjį vizitą į užsienį.
Prancūzija iki šiol atmetinėjo užuominas, kad geriau vertina susitarimą su MERCOSUR bloko narėmis Argentina, Brazilija, Paragvajumi ir Urugvajumi.
Paryžius baiminasi, kad pigesnių žemės ūkio prekių srautas nustelbs Europos ūkininkus.
Kad susitarimas būtų patvirtintas, jam turi pritarti bent 15 iš 27 ES valstybių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!