Prasidėjus ketvirtajam Rusijos įsiveržimo į Ukrainos teritoriją mėnesiui buvusi Vokietijos kanclerė išsakė savo palaikymą Ukrainai. Anksčiau ji pasižymėjo tik tuo, kad beveik 3 mėnesius apskritai buvo dingusi iš viešumos, o ir vėliau tik per savo atstovus pranešė, kad „nesigaili dėl sprendimo 2008 m. nepritarti Ukrainos priėmimui į NATO aljansą“.
„Aš solidarizuojuosi su Ukraina“, – cituojama A. Merkel „Reuters“ dalyvavusi atsisveikinimo su Vokietijos profsąjungų konfederacijos atstovu minėjime.
Ji taip pat pažymėjo, kad palaiko Vokietijos valdžios veiksmus padedant Ukrainai ir jos bandymus sureguliuoti situaciją.
„Reuters“ pažymima, kad A. Merkel savo poziciją dėl situacijos Ukrainoje paviešino pasipylus kritikai iš JAV ir kitų Vakarų šalių dėl jos politikos Rusijos atžvilgiu, įskaitant ir „Nord Stream 2“ projekto palaikymą.
Vokietija pastaruoju metu sulaukia daug kritikos dėl savo neįgyvendinamų pažadų tiekti sunkiąją ginkluotę Ukrainos kariuomenei. Ukrainos diplomatas neseniai kritikavo dabartinį Vokietijos kanclerį Olafą Scholzą. Jo teigimu, Vokietijos vyriausybė, tikėtina, nenori tiekti sunkiosios ginkluotės Ukrainai. „Susidaro įspūdis, kad laukiama ugnies nutraukimo. Tuomet spaudimas Vokietijai išnyks ir daugiau nereikės priiminėti drąsių sprendimų. Tai kruvina logika, kuri palieka žmones bėdoje“, – UNIAN cituojamas jis.
Balandžio viduryje vokiečių „Bild“ pranešė, kad O. Scholzo nurodymu Vokietijos gynybos ministerija išbraukė visą sunkiąją ginkluotę, kurią buvo numatyta skirti Ukrainai, nors vokiečių pramonė ir yra pasirengusi tiekti daug ginkluotės tiek trumpalaikėje, tiek ir vidutinės trukmės perspektyvoje.
Birželio 1-ąją O. Scholzas paskelbė, kad Vokietija perduos Ukrainai oro gynybos sistemas IRIS-T. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad ukrainiečiai galėtų pradėti jomis naudotis tik lapkričio mėnesį, o Vokietijos gynybos ministerija pareiškė neturinti amunicijos, kurią galėtų perduoti Ukrainai šiems įrenginiams.