„Ar praėjo branduolinio konflikto grėsmė? Ne, ji nepraėjo. Ji išaugo. Kiekviena užsienio ginklų tiekimo Ukrainai diena galiausiai priartina šią branduolinę apokalipsę
Mane apėmė jausmas, kad iki tam tikro laiko jie netikėjo ir nematė Rusijos, jos prezidento ar vyriausiojo vado ryžto daryti tai, ką padarėme mes. Ir jie neteisingai apskaičiavo. Pasekmės daug sunkesnės, nei galėjo būti, jei gruodžio mėnesį su mumis būtų pasirašę dokumentą“, – savo propagandos fragmentu D. Medvedevas pasidalino „Telegram“.
Kalbėdamas apie „dokumento“ pasirašymą, D. Medvedevas omenyje tikriausiai turėjo 2021 m. gruodį Rusijos Federacijos pasiūlytą susitarimą dėl „NATO neplėtimo“ ir Aljanso sienų „atkūrimo“ iki 1997 m. metų ribos.
Paskutinį kartą Rusijos branduolinių grėsmių klausimas buvo iškeltas vasarį, kai Maskva nusprendė stabdyti savo dalyvavimą Strateginių branduolinių ginklų mažinimo sutartyje.
Karą Ukrainoje pradėjęs Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neseniai sukritikavo Didžiosios Britanijos planą aprūpinti Ukrainą nuskurdintojo urano amunicija, melagingai tvirtindamas, kad tai ginklai su „branduoliniu komponentu“.