„Šiandien Rusijoje nuskambėjo eilinis nelabai blaivus pareiškimas apie tariamą „Paskutinio teismo dieną“ Ukrainai. Aišku, niekas rimtai į tokius gąsdinimus nežiūrės. Tačiau atkreipkite dėmesį, kaip ciniška yra kalbėti apie tai būtent šiandien – eilines Rusijos virš Ukrainos Donbaso sunaikinto Malaizijos „Boeingo“ metines. 298 žmonės buvo nužudyti akivaizdaus teroro išpuolio metu. 80 vaikų. Penkių valstybių piliečiai“, – aiškino V. Zelenskis. Ukrainos prezidentas pažymėjo, kad specialaus tribunolo atliekamas tyrimas taps tikrąja „Paskutinio teismo diena“ pačiai Rusijos Federacijai.
Vienas iš Ukrainos derybinės grupės atstovų Mychailo Podolyakas eilinį sykį pažymėjo, kad Ukrainai grasina „istorijos užmirštas žmogelis“.
„Šiuolaikinės Rusijos paveikslas – tai ir yra Dmitrijus Medvedevas, kuris kažkam grasina „Paskutinio teismo diena“. Mažas, istorijos užmirštas žmogelis, bandantis pasirodyti rimtu ir baisiu, o realybėje tik kelia gailestį. Dar šiek tiek ir aš jums visiems parodysiu! Ką parodysi? Užmuši eilinį vaiką?“, – savo „Twitter“ paskyroje rašė Ukrainos prezidento administracijos patarėjas.
D. Medvedevas anksčiau pagrasino „pavieniams egzaltuotiems kruviniems klounams iš Ukrainos“ surengti „Paskutinio teismo dieną“, jeigu amerikiečių ginkluote HIMARS bus surengtas išpuolis prieš Krymo teritoriją. Rusijos senatorius Andrejus Klišas pasiūlė tokiu atveju surengti „denacifikaciją“ ir „demilitarizaciją“ visoje Ukrainos teritorijoje, o Rusijos deputatas iš Krymo tradiciškai pažadėjo „triuškinantį smūgį sprendimų priėmimo centrams Kyjive“.
Šie grėsmingi Rusijos pareiškimai pasipylė po to, kai Ukrainos karinės žvalgybos atstovas Vadimas Skibickas užsiminė, kad Kyjivas gali panaudoti HIMARS prieš Rusijos Juodosios jūros laivybą, o Ukrainos prezidentūros atstovas Oleksijus Arestovyčius pareiškė, kad Krymą su Rusija jungiantis tiltas taps taikiniu, „kai tik pasitaikys pirmoji techninė galimybė“.
Ukraina yra pažadėjusi JAV ir Vakarų sąjungininkams, kad nenaudos jai suteikiamos tiksliosios ginkluotės Rusijos teritorijoje. Tačiau čia problema yra ta, jog 2014-aisiais okupuoto Krymo Rusijos teritorija nelaiko faktiškai visos JT valstybės. Skirtingai negu pati Rusija, kuri Krymą laiko savo teritorijos dalimi.