Jo teigimu, dabartinė šalies valdžia nebus pajėgi „konstruktyviai derėtis“.
Pasak D. Medvedevo, Maskvos ir Kyjivo dialogas įmanomas tik tuo atveju, jei Ukrainos pusė pripažins kai kurias „naujas realijas mūšio lauke“, akcentuodamas, kad Rusija neketina užleisti okupuotų Ukrainos teritorijų.
„Visi puikiai supranta: mes niekada neatsisakysime savo žemių. Todėl derybos su kažkokiais naujais žmonėmis, mano nuomone, įmanomos tada, kai jie pripažįsta realijas, kurios susiklostė žemėje dėl mūsų narsių ginkluotųjų pajėgų veiksmų“, – propagandinę Kremliaus dainelę pirmadienį giedojo D. Medvedevas, rašo „Fokus“.
ISW: Kremlius išnaudoja Kinijos ir Turkijos iniciatyvas dėl taikos derybų Ukrainoje, kad atgrasytų Vakarų paramą
Kinija ir Turkija ir toliau siekia savo derybinių planų dėl taikos susitarimo Ukrainoje, o Kremlius tai išnaudoja savo informacinėms operacijoms, kuriomis siekiama atgrasyti nuo tolesnės tarptautinės paramos Ukrainai.
Taip savo naujausioje ataskaitoje teigia Vašingtone įsikūręs Karo studijų institutas (ISW).
ISW ekspertai pabrėžia, kad Rusijos pareigūnai ir toliau melagingai kaltina Ukrainą ir Vakarus dėl to, kad nevyksta taikos derybos tarp Rusijos ir Ukrainos, nepaisant daugybės viešų Rusijos pareiškimų, kuriais užsimenama arba aiškiai nurodoma, kad Rusija nėra suinteresuota geranoriškomis taikos derybomis su Kyjivu.
„ISW ir toliau mano, kad bet kokie Rusijos pareiškimai, kuriuose teigiama, kad Rusija yra arba visada buvo suinteresuota taikos derybomis, greičiausiai yra pastangos apsimesti suinteresuota, siekiant paskatinti Vakarų šalis padaryti išankstinių nuolaidų dėl Ukrainos suvereniteto bei teritorinio vientisumo ir užkrauti derybų naštą Ukrainai ir Vakarams“, – sakoma ataskaitoje.
ISW priminė, kad Rusijos užsienio reikalų viceministras Michailas Galuzinas ir Kinijos specialusis atstovas Eurazijos reikalams Li Hiu kovo 2 dieną susitiko Maskvoje aptarti Kinijos noro prisidėti prie Rusijos ir Ukrainos taikos derybų.
M. Galuzinas ir Li pažymėjo, kad „neįmanoma“ aptarti sureguliavimo Ukrainoje nedalyvaujant Rusijai ir „neatsižvelgiant į [Rusijos] interesus saugumo srityje“. Jie abu pridūrė, kad Vakarų ir Ukrainos „ultimatumai“ ir „dialogo formatai“ tik „kenkia sureguliavimo perspektyvoms ir negali būti [sureguliavimo] pagrindas“.
Netrukus po to Turkijos užsienio reikalų ministras Hakanas Fidanas kovo 3 dieną Antalijos diplomatiniame forume pareiškė, kad Turkija tikisi, jog derybos dėl paliaubų Ukrainoje „netrukus prasidės“, ir kad, Turkijos nuomone, „abi pusės pasiekė ribas“ to, ką gali pasiekti karinėmis priemonėmis.
Kaip pranešė „Ukrinform“, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis netiki, kad derybos su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu gali atnešti taiką. Tačiau jis mano, kad galima pasiūlyti V. Putinui platformą, kurioje jis galėtų pripažinti savo klaidą ir pralaimėjimą.
Vatnykams, matyt - raudonoji karštinė.