Nors amerikietės dar laukia ilgas gijimo kelias, operaciją atlikę specialistai sako, kad gyvūnų organų transplantacija yra medicinos ateitis.
Niujorko ligoninėje chirurgų komanda operuoja kiaulę. Konteineryje – du inkstai, kurie bus implantuoti amerikietei. Šie kiaulės inkstai buvo genetiškai modifikuoti.
„Paprastai tariant į kiaulės genomą įdiegėme žmogaus genų, kad žmogaus baltymai sklandžiai sąveikautų su inkstu“, – pasakoja chirurgas Robertas Montgomery'is.
Sudėtingos operacijos metu kiaulės inkstas buvo persodintas moteriai. Operacinėje aidi džiaugsmo šūksniai, kai inkstas įgauna rožinę – sveiko ir veikiančio inksto spalvą.
„Inkstas pradėjo iškart veikti, pacientė jaučiasi labai gerai“, – sako R. Montgomery'is.
Amerikietė Towana Looney susirgo inkstų nepakankumumu dėl aukšto kraujospūdžio. Liga greitai progresavo, nes prieš 25 metus vieną savo inkstą T. Looney atidavė savo mamai. Amerikietė sako, nė nepagalvojusi, kad ateityje jai pačiai prireiks transplantacijos.
Kaip pasakoja Towana Looney, aukštas kraujospūdis atsirado per paskutinio nėštumo mėnesio metu.
„Dėl nėštumų ir kraujo perpylimų jos organizmas buvo labai įjautrintas. Tai reiškia, kad organizmas pradėjo gaminti antikūnus, kurie veikia prieš kitų žmonių audinių tipus“, – pasakoja chirurgas.
Dėl tokios išskirtinės būklės buvo nuspręsta amerikietei atlikti ksenotransplantaciją – į jos organizmą perkelti gyvulio organą.
Transplantacija, kol kas einasi sėkmingai. Moteris džiaugiasi, kai praėjus 11 dienų po operacijos ji buvo išrašyta iš ligoninės. Tiesa, ar moters organizmas priėmė kiaulės inkstus paaiškės tik po kelių mėnesių. Iki to laiko ji kasdien lankosi ligoninėje, o jos gyvybinės funkcijos, tokios kaip širdies ritmas, nuotoliniu būdu sekamos kiaurą parą.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.