• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį surengusi mitingą Baltųjų rūmų fone Kamala Harris paragino amerikiečius parašyti „naują skyrių“ savo šaliai ir atmesti Donaldo Trumpo nešamą chaosą bei susiskaldymą.

Antradienį surengusi mitingą Baltųjų rūmų fone Kamala Harris paragino amerikiečius parašyti „naują skyrių“ savo šaliai ir atmesti Donaldo Trumpo nešamą chaosą bei susiskaldymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Demokratų viceprezidentė perspėjo dėl D. Trumpo troškimo turėti „nekontroliuojamą valdžią“, kalbėdama masiniame mitinge, surengtame toje vietoje, kur jos varžovas respublikonas kurstė minią prieš kruviną 2021 metų sausio 6-osios išpuolį prieš JAV Kapitolijų.

REKLAMA

„Tai nestabilus, apsėstas keršto, persmelktas nuoskaudų ir trokštantis nekontroliuojamos valdžios žmogus“, – kalbėjo ji likus lygiai savaitei iki amerikiečiams einant prie balsadėžių dramatiškiausiuose ir labiausiai skaldančiuose šių laikų rinkimuose.

Tačiau vėliau K. Harris perėjo prie optimistinės Jungtinių Valstijų ateities vizijos, pasinaudodama Baltųjų rūmų, apšviestų nakties fone, aplinka kaip simboline aikštele, kad parodytų, jog yra pasiruošusi prezidento pareigoms.

REKLAMA
REKLAMA

„Amerika, šį vakarą esu čia tam, kad pasakyčiau: „Mes esame tai, ką darome, – sakė K. Harris didžiulei vėliavomis mojuojančių šalininkų miniai. – Kiekvienas iš jūsų turi galią versti naują puslapį ir pradėti rašyti kitą ypatingiausios kada nors įvykusios istorijos skyrių.“

K. Harris kampanija teigė, kad mitinge dalyvavo 75 000 žmonių. Šio skaičiaus iš karto patikrinti nepavyko, tačiau minia buvo neįprastai didelė per rinkimus, kur abiejose pusėse vyravo didelis entuziazmas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Chaosas ir susiskaldymas“

Minios žmonių nusidriekė nuo Elipsės – parko, esančio šalia Baltųjų rūmų, kur kalbėjo K. Harris, – iki Vašingtono paminklo – obelisko, stūksančio virš Nacionalinės alėjos.

Kalbėdama iš už neperšaunamų ekranų, šalia mėlynų plakatų su užrašu „Laisvė“, K. Harris perspėjo, kad rinkimai – tai pasirinkimas tarp „šalies, kurios pamatas yra laisvė kiekvienam amerikiečiui, arba šalies, kurią valdo chaosas ir susiskaldymas“.

REKLAMA

K. Harris priminė miniai, kad D. Trumpas beveik prieš ketverius metus stovėjo toje pačioje vietoje ir „pasiuntė ginkluotą minią“ į Kapitolijų.

Po to, kai D. Trumpas savo kalboje tuomet paragino šalininkus „kovoti kaip velnius“, daugelis jų nužygiavo prie valdžios būstinės su žymiuoju kupolu, kad sutrikdytų prezidento Joe Bideno pergalės patvirtinimo procesą, ir surengė pasaulį sukrėtusį išpuolį, per kurį buvo sužeista 140 policijos pareigūnų.

REKLAMA

Tačiau nors savo kalbą ji pradėjo dramatiška D. Trumpo kritika, netrukus perėjo prie išsamių savo planų, kaip padėti finansiškai sunkiai besiverčiantiems viduriniosios klasės amerikiečiams, pristatymo.

Bene didžiausių plojimų ji sulaukė užsiminusi apie respublikonus, siekiančius apriboti abortus, ir sakydama, kad vyriausybė neturėtų „nurodinėti moterims, ką daryti su savo kūnu“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

K. Harris taip pat kalbėjo apie vieną pagrindinių savo silpnybių – faktą, kad kai kurie rinkėjai vis dar laiko ją J. Bideno valdymo tęsiniu. „Mano prezidentavimas bus kitoks, nes iššūkiai, su kuriais susiduriame, yra kitokie“, – pažadėjo ji.

„Patys šiukšlės“

K. Harris ir D. Trumpas apklausose tebėra lygūs ir abu desperatiškai bando į savo pusę patraukti neapsisprendusius rinkėjus septyniose pagrindinėse svyruojančiose valstijose.

REKLAMA

Pastarąsias dvi dienas D. Trumpas praleido bandydamas numalšinti audrą, kilusią dėl jo savaitgalio mitingo garsiojoje Niujorko „Madison Square Garden“ arenoje, kur publiką apšildantis komikas pajuokavo, kad Puerto Rikas yra „plaukiojanti šiukšlių sala“.

Antradienį J. Bidenas pateko į ugnį už tai, kad reaguodamas į šiuos komentarus pavadino D. Trumpo šalininkus „šiukšlėmis“, nors vėliau sakė, kad turėjo omenyje respublikono retoriką.

REKLAMA

„Vienintelės šiukšlės, kurias matau ten plaukiojančias, yra jo rėmėjai“, – sakė J. Bidenas per kampanijos skambutį K. Harris.

D. Trumpas šiuos komentarus pavadino „siaubingais“, o jo rinkimų kampanijos partneris J. D. Vance“as sakė, kad jie yra „bjaurūs“.

Pasirodydamas per televiziją D. Trumpas sakė, kad komikas, kuris išsakė komentarus apie Puerto Riką, „tikriausiai... neturėjo ten būti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto anksčiau, kreipdamasis į šalininkus Mar-a-Lago kurorte Floridoje, D. Trumpas Niujorko renginį pavadino „meilės švente“, t. y. ta pačia fraze, kurią jis pavartojo apibūdindamas riaušes Kapitolijuje.

Vėliau respublikonas surengė mitingą darbininkų mieste Alentaune, Pensilvanijoje – bene svarbiausioje iš septynių valstijų, kuriose, kaip tikimasi, spręsis rinkimų baigtis, ir mieste, kuriame gyvena didelė puertorikiečių bendruomenė.

Baimė, kad gali pasikartoti prieš ketverius metus kilęs chaosas, yra pakibusi virš šių metų rinkimų, nes D. Trumpas ne kartą užsiminė, kad pralaimėjimo atveju gali vėl atsisakyti pripažinti rezultatus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų