• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį, istorinio slapto balsavimo, per kurį bus renkamas naujas popiežius, išvakarėse kardinolai pradeda kraustytis į būstus Vatikane, kuriuose apsistos per konklavą. 

Antradienį, istorinio slapto balsavimo, per kurį bus renkamas naujas popiežius, išvakarėse kardinolai pradeda kraustytis į būstus Vatikane, kuriuose apsistos per konklavą. 

REKLAMA

Balandžio 21 d. mirus popiežiui Pranciškui, 133 kardinolai rinkikai trečiadienį susirinks Siksto koplyčioje į rinkimus, galinčius trukti valandas, dienas ar net mėnesius. Paprastai jie apsistoja Vatikano Šv. Mortos svečių namuose, kuriuose yra butai su vonios kambariais ir viešbučio tipo tarnyba, tačiau kambarių visiems neužtenka. 

Ši konklava, kurioje dalyvaus atstovai iš 70 šalių ir penkių žemynų, yra didžiausia ir labiausiai tarptautinė nei bet kada. Todėl kai kurie kardinolai gyvens senuosiuose Šv. Mortos namuose (Santa Marta Vecchia) – greta esančiame pastate, naudojamame Vatikano pareigūnams apgyvendinti. Jie galės patekti į savo kambarius, paskirstomus traukiant burtus, nuo antradienio iki trečiadienio ryto mišių prieš konklavą. 

REKLAMA
REKLAMA

Ir Pranciškus, ir jo pirmtakas Benediktas XVI buvo išrinkti per dvi dienas, tačiau ilgiausi Bažnyčios istorijoje popiežiaus rinkimai truko 1006 dienas – nuo ​​1268 iki 1271 metų. 

REKLAMA

Rinkikai – jaunesni nei 80 metų kardinolai – ir kiti vyresni kardinolai antradienio rytą pradėjo paskutinius beveik kasdien vykstančius parengiamuosius susirinkimus. Diskusijos iki šiol apėmė visas temas nuo Vatikano finansų iki išnaudojimo skandalų, nuo Bažnyčios vienybės iki kito popiežiaus savybių. 

Prancūzijos ir Alžyro kardinolas Jeanas Paulis Vesco dienraščiui „Corriere della Sera“ sakė, kad susitikimai padėjo suburti labai skirtingą grupę. „Esame atvykę iš daugybės šalių, daugelis iš mūsų anksčiau niekada nebuvome susitikę. Pagaliau susipažinome“, – sakė jis. 

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, yra „bent penki ar šeši“ pretendentai. 

„Tai įvyks“

„Yra vadinamieji „natūralūs“ kandidatai, jau žinomi dėl savo vaidmens ir asmenybės. Ir yra tokių, kurių kalbėjimas verčia pamanyti: tai stipru, – sakė J. P. Vesco. – Tačiau nėra nė vieno, kuris pranoktų kitus, apie kurį manytum, kad „jis yra tas“. 

„Vis dėlto tai įvyks“, – pridūrė kardinolas.  

Pranciškus buvo energingas reformatorius iš Buenos Airių, per 12 metų trukusį popiežiavimą padėjęs atverti Bažnyčią, bet kritikų kaltintas nesugebėjęs apginti svarbiausios katalikų doktrinos. Dabar kyla klausimas, ar jo įpėdinis laikysis panašios progresyvios linijos, ar ves Bažnyčią konservatyvesniu, tradicionalizmo keliu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pranciškus paskyrė apie 80 proc. dabartinių kardinolų rinkikų, tačiau ekspertai įspėja, kad jie gali neišrinkti popiežiaus, kuris sektų jo pėdomis, daugelis mano, kad gali būti netikėtumų. 

Kardinolai prisiekia neatskleisti, kas vyksta konklavoje, kitaip gali būti ekskomunikuoti, jiems draudžiama palaikyti ryšį su išoriniu pasauliu, kol nepriims sprendimo. Prasidėjus balsavimo procesui, kardinolams draudžiama turėti mobiliuosius telefonus, o pasaulis sužinos apie rezultatus iš dūmų, kurie pasirodys jiems sudeginus biuletenius: jei iš kamino kils juodi dūmai, vadinasi sprendimas nepriimtas, o jei balti – išrinktas naujas  popiežius. 

Per konklavą juos palaikysiantys darbuotojai –​​ medikai, liftų operatoriai, dirbantieji valgykloje, valytojai – irgi saistomi priesaikos išlaikyti paslaptį, jie buvo prisaikdinti pirmadienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų