„Buvo didelė klaida įsileisti tiek daug visiškai skirtingų kultūrų, religijų ir sampratų žmonių“, – leidiniui „Politico“ sakė buvęs JAV diplomatas.
Vokietijoje gimęs H. Kissingeris 1938 m. su šeima pabėgo iš nacistinės Vokietijos. Berlyno gatvėse užfiksuotus vaizdus, kuriuose matosi „Hamas“ atakas prieš Izraelį švenčiantys arabai, H. Kissingeris pavadino „skausmingais“.
Per netikėtą ataką, prasidėjusią praėjusio šeštadienio rytą, „Hamas“ kovotojai įsiveržė iš Gazos Ruožo, nužudydami daugiau nei 1 200 izraeliečių ir pagrobdami dar dešimtis žmonių, o raketomis apšaudė miestus, įskaitant Tel Avivą ir Jeruzalę.
Tada Izraelis smogė atgal, pradėdamas Gazos ruožo apgultį ir paleisdamas savo atsakomąsias raketas. Žuvo šimtai palestiniečių. „Hamas“ agresija“ turi sulaukti „tam tikros bausmės“, sakė H. Kissingeris, perspėdamas apie galimą pavojingą eskalaciją regione.
„Artimųjų Rytų konfliktas gali paaštrėti ir įtraukti kitas arabų šalis, kurios patiria savo visuomenių spaudimą“, – perspėjo H. Kissingeris, atkreipdamas dėmesį į pamokas, išmoktas iš 1973 m. Jom Kipuro karo, kurio metu arabų koalicija, vadovaujama Egipto ir Sirijos, užpuolė Izraelį.
Tikrasis „Hamas“ ir jo šalininkų tikslas „gali būti tik bandymas sutelkti arabų pasaulį prieš Izraelį ir nukrypti nuo taikių derybų kelio“, sakė Kissingeris. Taip pat Izraelis galimai imsis veiksmų prieš Iraną, jei nuspręs, kad Teheranas prisidėjo prie išpuolio, „Politico“ pridūrė buvęs diplomatas.
H. Kissingeris pabrėžė, kad besitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą ir „Hamas“ atakos prieš Izraelį yra „fundamentalios atakos prieš tarptautinę sistemą“.
Rusai , baltarusiai ir kitokio plauko atėjūnai jau tampa grėsmė.