Naująjį sankcijų paketą 27 ES narėms EK planuoja pristatyti ateinantį trečiadienį, sakė diplomatai.
Keletas jų teigė, kad embargas rusiškai naftai tapo įmanomas po to, kai Vokietija, kuri priešinosi šiai priemonei, laikydama ją pernelyg trikdančia ir galinčia pakenkti jos ekonomikai, ryžosi politiniam sprendimui.
Siekdama nuraminti abejojančius, Komisija siūlys embargą įvesti palaipsniui per 6-8 mėnesius, kad šalys turėtų laiko diversifikuoti apsirūpinimą „juoduoju auksu“, sakė šaltiniai.
Kita vertus, tam būtinas vieningas ES valstybių narių pritarimas, tačiau sunkumų dėl to vis dar kyla.
Manoma, kad Vengrija stipriai pasipriešins dėl savo priklausomybės nuo rusiškos naftos ir glaudžių Budapešto ryšių su Maskva.
Kitos šalys taip pat nerimauja, kad uždraudus rusišką naftą dar labiau pašoktų ir taip jai gerokai pakilusios mažmeninės degalų kainos.
Rengdama dirvą šeštajam sankcijų Rusijai paketui, EK savaitgalį surengė diskusijas su labiausiai dėl to susirūpinusiomis valstybėmis narėmis, taip pat su Tarptautine energetikos agentūra ir Jungtinėmis Valstijomis.
Pirmadienį Briuselyje vyksiančiose derybose ES energetikos ministrai aptars draudimą, tačiau jie sprendimo nepasirašys.
Šis šeštasis antirusiškų priemonių paketas veikiausiai taip pat bus nukreiptas prieš didžiausią Rusijos komercinį banką "Sberbank", kuris bus pašalintas iš tarptautinės SWIFT pranešimų sistemos.
ES jau uždraudė rusiškos anglies importą, tačiau Lenkija ir Baltijos valstybės paragino įvesti ir naftos embargą.
Dujų importas iš Rusijos liks nepaliestas, o nuo Rusijos labai priklausoma Vokietija pažadėjo iki 2024-ųjų vidurio atsisakyti rusiškų dujų.
Didžiausios Europos ekonomikos priklausomybė nuo Rusijos energetikos išryškėjo kaip Achilo kulnas, Vakarų sąjungininkams stengiantis nubausti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną už jo pradėtą karą prieš Ukrainą.