Vandens srautas taip pat nunešė vieną iš pagrindinių tiltų, jungiančių Nepalą ir Kiniją per Bhotekošio upę.
Per musoninių liūčių sezoną, kuris trunka nuo birželio iki rugsėjo, visose Pietų Azijos šalyse dažnai kyla pražūtingų potvynių ir nuošliaužų, tačiau ekspertai teigia, kad dėl klimato kaitos jie tampa intensyvesni.
Pasak Nepalo nacionalinės nelaimių rizikos mažinimo ir valdymo agentūros, patvirtinta, kad Nepale žuvo vienas žmogus, o dar 17 žmonių – 11 nepaliečių ir 6 kinai – laikomi dingusiais be žinios.
Kinų valstybinė televizija CCTV pranešė, kad antradienį auštant pasienio teritorijoje nuslinkus purvo nuošliaužai Kinijos pusėje dingo 11 žmonių.
Ji teigė, kad šie 11 asmenų nėra susiję su šešiais kinų statybininkais, kuriuos link Nepalo nusinešė potvynis.
Pernai Jungtinių Tautų (JT) Pasaulinė meteorologijos organizacija (PMO) pareiškė, kad intensyvesni potvyniai ir sausros yra perspėjimas dėl to, kas laukia ateityje, nes dėl klimato kaitos planetos vandens ciklas tampa labiau nenuspėjamas.
Katmandu įsikūręs Tarptautinis integruotos kalnų plėtros centras (ICIMOD) birželį įspėjo, kad bendruomenėms šį musonų sezoną gresia didesnė nelaimių rizika.
„Kylanti temperatūra ir ekstremalesnės liūtys didina vandens sukeltų nelaimių, tokių kaip potvyniai, nuošliaužos ir purvo srautai, riziką“, – sakė ICIMOD.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!