Kaip skelbia „Suspilne“, karys mirė dėl nelaisvės metu patirtų kankinimų, sužalojimų.
Karys rusų nelaisvėje praleido 39 mėnesius. Ukrainai jis sugrąžintas gegužės 25 d. Praėjus vos 22 dienoms, birželio 16 d., jam sustojo širdis.
Kaip pasakoja jo dukra Valerija, karo pradžioje jo dalinys teikė ginklus Ukrainos pajėgoms Mariupolyje.
„Prasidėjus puolimui, jiems buvo pasakyta, kad reikia savanorių, kurie eitų į puolimą. Iš 40 (žmonių) aštuoni pasakė: „Mes einame“. Mano tėvas buvo vienas iš jų“, – sako Valerija.
Kurį laiką Valerijus buvo laikomas dingusiu be žinios, šeima nežinojo, kad jis buvo paimtas į nelaisvę. Per visą laiką, kai jis buvo nelaisvėje, šeima gavo vos vieną laišką.
Jis ilgą laiką buvo įtrauktas į belaisvių mainų sąrašus, tačiau iki šių metų negrįžo.
„Kankinimai buvo ne tik žiaurūs, bet ir nežmoniški. Bet jis tai ištvėrė“, – pasakoja jo dukra.
Anot jos, tėvas labai džiaugėsi grįžęs namo, čia pirmą kartą susitiko su anūku, planavo mokytis ukrainiečių kalbą vietoje rusų.
Iš pradžių gydytojai karį gydė dėl įtariamų kasos problemų, tačiau jo būklė greitai pablogėjo. Operacijos metu medikai nustatė, kad kario organai buvo smarkiai pažeisti. Po kelių dienų jis mirė intensyviosios terapijos skyriuje.
Anot Valerijos, tėvas pasakojo, kad tarp jų nelaisvėje nuo kankinimų mirė trys žmonės.
Medicininiai duomenys rodo, kad vyras turėjo bėdų su pečiu, ranka, turėjo daugybės organų nepakankamumo požymių.

Ukraina ir Rusija apsikeitė dar viena karo belaisvių grupe
Ukraina ir Rusija ketvirtadienį apsikeitė nauja į nelaisvę paimtų karių grupe – tai naujausias įvykis belaisvių mainų, dėl kurių buvo susitarta anksčiau šį mėnesį Stambule vykusiose taikos derybose, serijoje.
Nė viena pusė nepasakė, kiek kalinių buvo išlaisvinti per naujausią apsikeitimą.
Abi šalys birželio 2 d. per tiesioginį susitikimą Stambule įsipareigojo iškeisti po mažiausiai 1 000 kariškių, tačiau tolesnės derybos nebuvo suplanuotos. Karo belaisvių grąžinimas ir per karą žuvusių asmenų repatrijavimas yra viena iš nedaugelio sričių, kuriose kariaujančios pusės bendradarbiauja nuo tada, kai Maskva 2022 m. įsiveržė į Ukrainą.
„Šiandien namo grįžta ginkluotųjų pajėgų, Nacionalinės gvardijos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos kariai“, – socialiniuose tinkluose pranešė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Jis pasidalino vaizdais, kuriuose užfiksuoti mėlynai geltonomis nacionalinėmis vėliavomis apsisiautę, besišypsantys ir ašarodami apsikabinantys Ukrainos kariai.
Ukrainos Elgesio su karo belaisviais koordinavimo štabas pažymėjo, kad „didžioji dauguma šiandien paleistų gynėjų buvo laikomi nelaisvėje daugiau nei trejus metus“. „Daugybė jų buvo paimti į nelaisvę ginant Mariupolį“, – pridūrė štabas.
Tuo metu Rusija nurodė, kad jos kariai buvo perkelti į Baltarusiją ir gauna „psichologinę ir medicininę pagalbą“.
„Iš Kyjivo režimo kontroliuojamos teritorijos buvo grąžinta dar viena Rusijos karių grupė“, – pareiškime teigė gynybos ministerija. Ji paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip nacionalinėmis vėliavomis apsigaubę išlaisvinti Rusijos kariškiai skanduoja „Rusija, Rusija, Rusija!“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Kacapas - ne žmogus!