Kanados universitetų dėstytojų asociacija antradienį paskelbė atnaujintas kelionių rekomendacijas dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijos sukurto „politinio kraštovaizdžio“ ir daugėjančių pranešimų apie sunkumus, su kuriais susiduria kanadiečiai, norėdami kirsti sieną.
Asociacija teigia, kad akademikai, kilę iš šalių, kurių diplomatiniai santykiai su JAV yra įtempti, arba kurie patys išreiškė neigiamą nuomonę apie D. Trumpo administraciją, turėtų būti ypač atsargūs vykdami į Jungtines Valstijas.
Asociacijos įspėjimas ypač skirtas akademikams, kurie yra translyčiai arba „kurių tyrimai gali būti vertinami kaip prieštaraujantys dabartinės JAV administracijos pozicijai“.
Be to, asociacija teigia, kad akademikai, kirsdami sieną, turėtų atidžiai apsvarstyti, kokią informaciją jie turi arba gali turėti savo elektroniniuose įrenginiuose, ir imtis veiksmų, kad apsaugotų jautrią informaciją.
Nuo sausio, kai D. Trumpas grįžo į prezidento postą, žiniasklaidoje daugėja pranešimų apie užsieniečius, įskaitant kanadietę Jasmine Mooney, kelis vokiečių turistus ir keliautoją iš Velso, kurie daugiau nei septynioms dienoms buvo išsiųsti į sulaikymo ar registravimo centrus.
Kanados vyriausybė neseniai atnaujino kelionių rekomendacijas, įspėdama piliečius dėl sulaikymo, jei jie būtų neįleisti į JAV.
Remiantis JAV muitinės ir sienų apsaugos tarnybos duomenimis, kovą, palyginti su tuo pačiu mėnesiu prieš metus, kirtimų iš Kanados į JAV sumažėjo maždaug 32 proc. arba 864 tūkst. keliautojų.
Daugelis kanadiečių nepalaiko D. Trumpo pasiūlymo tapti 51-ąja JAV valstija, smerkia prekybos karą ir nerimauja dėl patekimo į Jungtines Valstijas.
Universiteto dėstytojų asociacijos vykdomasis direktorius Davidas Robinsonas teigė, kad tai pirmas per 11 metų kartas, kai rekomenduojama vengti nebūtinų kelionių į JAV.
„Akivaizdu, kad buvo sugriežtinta į Jungtines Valstijas atvykstančių žmonių kontrolė ir (...) sustiprinta politinė žmonių, atvykstančių į šalį, atranka“, – sakė D. Robinsonas, kurio asociacija atstovauja 70 tūkst. dėstytojų, bibliotekininkų, mokslininkų ir kitų darbuotojų 122 universitetuose ir koledžuose.
D. Robinsonas sakė, kad asociacija tokį sprendimą priėmė po teisinių konsultacijų. Teisininkai jam pasakė, kad JAV pasienio kratos gali pažeisti konfidencialią informaciją, kurią mokslininkai gavo atlikdami savo tiriamuosius darbus.
Jis nurodė, kad naujoji rekomendacija galios tol, kol „pasibaigs politiniai patikrinimai ir bus labiau gerbiama konfidenciali informacija elektroniniuose įrenginiuose“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!