„Mes juos tiekiame. Jie iškeliaus į [kovos veiksmų] teatrą“, – transliuotojui sakė B. Wallace'as.
Anksčiau jis užsiminė, kad Londonas ketina perduoti Kyjivui šių šių sistemų, kurių raketos išvysto itin didelį greitį, ir nurodė, kad šios raketos „neperžengia gynybinės ginkluotės apibrėžimo, bet leis Ukrainos pajėgoms geriau apsaugoti savo padangę“.
Kiek Ukraina gaus šių sistemų, B. Wallece'as nenurodė.
Gynybos sekretorius sakė, kad Britanija jau perdavė Ukrainai 3 615 prieštankinių ginklų, taip pat artimiausiu laiku perduos Kyjivui nedidelę siuntą prieštankinių raketų „Javelin“.
„Starstreak“ raketos gali būti naudojamos prieš žemai, iki 5 km aukštyje, skraidančius sraigtasparnius ir lėktuvus.
Jos gali skrieti triskart greičiau už garsą ir yra greičiausios iš mažo nuotolio „žemė–oras“ raketų.
Tuo metu JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį paskelbė, kad jo šalis skirs vieną 1 mlrd. dolerių (911 mln. eurų) vertės gynybos pagalbos paketą Ukrainos saugumui ir perduos ilgesnio veikimo nuotolio ginklų, užtikrindama Amerikos sąjungininkei „precedento neturinčią“ paramą kare su Rusija.
Be kita ko, Ukrainai bus perduota dar 800 nešiojamųjų priešlėktuvinių raketų sistemų „Stinger“, 9 000 prieštankinių ginklų, 7 000 lengvųjų ginklų ir 20 mln. šovinių.
Be to, JAV perduos Kyjivo pajėgoms 100 dronų – taktinių bepiločių aviacijos sistemų. Anot J. Bideno, šis žingsnis „demonstruoja mūsų įsipareigojimą siųsti Ukrainos gynybai mūsų pažangiausias sistemas“.
Ukrainiečių naujienų agentūra „Unian“ pranešė, kad Jungtinės Valstijos ketina perduoti Kyjivui sprogstamuosius užtaisus nešančių dronų „Switchblade 300“ ir „Switchblade 600“, kurie gali būti nukreipti rėžtis į taikinį ir jį sunaikinti.
Kalbėdamas apie didesnio veikimo nuotolio oro erdvės gynybos sistemas, JAV Atstovų Rūmų užsienio reikalų komiteto pirmininkas Gregory Meeksas trečiadienį sakė, kad Ukraina galėtų gauti sovietinės gamybos raketų „žemė–oras“ sistemų S-300, kurių turi kai kurios NATO šalys.