JK informacijos komisaro biuro (ICO) teigimu, Kinijai priklausanti įmonė pažeidė šalies įstatymus, nes negavo tėvų ar globėjų sutikimo naudoti vaikų duomenis, kai jie sukūrė paskyras, nors buvo per tam maži.
„TikTok“ ginčija ICO išvadą, kuri, neabejotinai, prisidės prie kitų įmonės rūpesčių, kuriuos sukėlė virtinės Vakarų šalių vyriausybių sprendimas uždrausti naudotis platformą oficialiuose įrenginiuose, nerimaujant, kad Pekinas gali pasiekti surinktus duomenis.
„Mes ir toliau vertinsime sprendimą ir svarstome tolesnius žingsnius“, – sakoma bendrovės pranešime.
„Daug investuojame, kad neleistume jaunesniems nei 13 metų amžiaus asmenims naudotis platforma, o mūsų saugos komanda iš 40 tūkst. specialistų dirba visą parą, kad platforma būtų saugi mūsų bendruomenei“, – sakoma pranešime.
Vis dėlto „TikTok“ palankiai įvertino ICO sprendimą sumažinti baudą nuo 27 mln. svarų, kurią reguliuotojas anksčiau buvo paskelbęs galintis skirti.
Populiarios vaizdo įrašų bendrinimo platformos paslaugų teikimo sąlygos neleidžia vaikams iki 13 metų susikurti paskyras.
Visgi ICO teigė, kad „TikTok“ neatliko tinkamų patikrinimų, kad sustabdytų šį reiškinį JK, ir 2020 metais iki 1,4 mln. galėjo naudotis socialiniu tinklu.
„Tai reiškia, kad jų duomenys galėjo būti naudojami juos sekti ir profiliuoti, o tai gali suteikti sąlygas jiems rodyti žalingą, netinkamą turinį“, – sakė informacijos komisaras Johnas Edwardsas.
„Yra įstatymai, užtikrinantys, kad mūsų vaikai skaitmeniniame pasaulyje būtų tokie pat saugūs, kaip ir fiziniame, – sakoma reguliuotojo pranešime. – „TikTok nesilaikė tų įstatymų“.