Rusija tikriausiai nenori tiesioginio karinio konflikto su JAV ir NATO, tačiau jo tikimybė išlieka, sako JAV žvalgai, rašo CNN.
„Iki šiol Rusijos vadovai vengė imtis veiksmų, kurie išplėstų konfliktą Ukrainoje už jos ribų, tačiau eskalacijos rizika išlieka didelė“, – sakoma trečiadienį išplatintoje metinėje žvalgybos grėsmių vertinimo ataskaitoje.
Nacionalinės žvalgybos direktorė Avril Haines JAV Kongresui teigė, kad karas Ukrainoje tapo „įnirtingu atkakliu karu, kuriame nė viena pusė neturi galutinio karinio pranašumo“, tačiau teigė, kad Rusijos režimo lyderis V. Putinas tikriausiai tęs karą, galbūt ir ne vienerius metus.
„Mes nenumatome, kad Rusijos kariuomenė šiais metais atsigaus tiek, kad galėtų pasiekti didelių teritorinių laimėjimų, tačiau V. Putinas greičiausiai skaičiuoja, kad laikas jam palankus ir kad karo pratęsimas, įskaitant galimas kovų pertraukas, gali būti geriausias likęs kelias galiausiai užtikrinti Rusijos strateginius interesus Ukrainoje, net jei tai užtruks daugelį metų“, – cituojama ji.
Primename, kad plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.