Anot jos, administracija „ranka rankon“ bendradarbiauja su vietos pareigūnais.
„Padėtis vietoje išlieka pavojinga, o dėl papildomų atkeliaujančių stiprių liūčių gali kilti papildomų grėsmių visuomenės saugumui“, – sako ji.
Anot jos, D. Trumpas ketina apsilankyti Teksase.
„Baltieji rūmai šiuo metu derina šiuos kelionės planus, tikimės, kad tai įvyks vėliau šią savaitę, greičiausiai penktadienį. Tačiau norime tai padaryti valstijų ir vietos pareigūnams tinkamiausiu laiku vietoje, nenorime ot nutraukti vietos pastangų. Preliminariai planuojame penktadienį“, – nurodė ji.

Teksasą nusiaubė potvyniai
Penktadienį ryte prasidėję potvyniai daugelį žmonių užklupo netikėtai, mat šventinį liepos 4 d. savaitgalį kaimo vietovėse prie upių leido būriai stovyklautojų.
Savaitgalį aplinkinės vietovės liko be elektros ir interneto.
JAV žiniasklaidoje paskelbtuose kadruose matyti vandens nešami automobiliai, išvartyti medžiai ir po vandeniu atsidūrę namai. Kai kurių aukų kūnai buvo rasti potvynio vandens nuplautuose transporto priemonėse.
Vietos valdžios institucijos teigia, kad vieta, kur smogė potvynis, yra populiari vasaros stovyklų vieta. Čia upės neretai išsiveržia iš krantų. Tačiau šių potvynių mastas buvo išskirtinis.
Vietos pareigūnų teigimu, iš teritorijos netoli vasaros stovyklos pavyko išgelbėti daugiau nei 850 nenukentėjusių žmonių, dar aštuoni asmenys buvo patyrę įvairių traumų. Kad išsigelbėtų nuo potvynio, kai kurie žmonės lipo į medžius, pranešė valstijos valdžios institucijos.
Kervilio miesto meras Daltonas Rice‘as šeštadienį vakare surengtoje spaudos konferencijoje paaiškino, kad Gvadalupė yra dviejų aukštupio upelių santaka ir abiejose šiose upėse smarkiai lijo.
Prieš pasiekdamas Kervilį, vandens srautas suplūdo į Gvadalupę, todėl vandens lygis ėmė sparčiai kilti.
JAV prezidentas D. Trumpas paskelbė apie stichinę nelaimę, kad nukentėjusiai teritorijai būtų suteikta papildoma federalinė pagalba.
Pastaraisiais dešimtmečiais dėl klimato kaitos Teksase fiksuojama vis daugiau smarkių liūčių, naujienų agentūrai CNN sakė ne pelno siekiančios JAV organizacijos „Climate Central“ viceprezidentė mokslo klausimams Kristina Dahl.
„Klimatui šylant, atmosferoje susikaupia daugiau drėgmės, todėl didėja tikimybė, kad pasitaikys ir daugiau tokių ekstremalių trumpalaikių liūčių“, – transliuotojui paaiškino K. Dahl.
Pasak jos, didelis žuvusiųjų Teksase skaičius rodo, „kokie nepasirengę mes, kaip tauta, esame tokio masto nelaimėms“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!