Anot leidinio, šaltinis yra gerai susipažinęs su tuo, kas buvo kalbama pirmadienį vykusio Didžiojo septyneto (G7) užsienio reikalų ministrų susitikimo metu.
„Buvo pripažinta, kad mes matome, jog Rusija įsitraukia į šį karą vidutinei ir ilgai trukmei“, – cituojamas jis.
Anot pareigūno, akivaizdu, kad dabar Vakarai paramą Ukrainai turi planuoti atsižvelgdami į tai.
„Žinoma, tai susiję su užtikrinimu, kad Putino imperinis projektas ir toliau žlugtų ir kad jis žinotų, jog negali mūsų pergudrauti, tačiau taip pat tai susiję su bendradarbiavimu siekiant užtikrinti, kad būtų pakankamai pasidalinta našta, kad būtų pakankamai ilgalaikio planavimo“, – sako jis.
Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.