Pradėjusi veiklą kaip telekomunikacijų įmonė ir vėliau tapusi investicijų milžine, „SoftBank Group“ patyrė 3,16 trln. jenų grynąjį nuostolį.
Per tą patį praėjusių metų balandžio–birželio mėnesių laikotarpį grupė fiksavo 761,5 mlrd. jenų grynąjį pelną.
Silpnesnė jena ir „pasaulinė akcijų kainų mažėjimo tendencija augant nerimui dėl ekonomikos nuosmukio, skatinamo infliacijos ir didinamų palūkanų normų“, prisidėjo prie sumenkusių rezultatų, sakoma pranešime.
Tarp bendrovės portfelyje esančių įmonių, kurios per ketvirtį patyrė didelių nuostolių, buvo Pietų Korėjos elektroninės prekybos milžinė „Coupang“ ir JAV maisto pristatymo platforma „DoorDash“, pranešė „SoftBank“.
Didelis „SoftBank“ akcijų paketas pasaulinėse technologijų milžinėse ir nepastoviose naujose įmonėse negarantavo stabilių įplaukų, o pastaraisiais metais tokių akcijų vertė svyravo tarp rekordinių aukštumų ir žemumų.
Gegužės mėnesį grupė pranešė apie savo didžiausią visų metų grynąjį nuostolį (ir tuo metu rekordinius ketvirtojo finansinių metų ketvirčio nuostolius) 2021–2022 finansiniais metais, kai valdomų aktyvų vertei įtakos turėjo JAV technologijų akcijų rinkos susitraukimas ir reguliavimo priemonės Kinijoje.
2020–2021 finansiniais metais grupė fiksavo didžiausią visų laikų metinį grynąjį pelną, nes žmonės pandemijos metu daugiau likdavo namuose ir daugiau naudojosi technologijomis, todėl technologijų įmonių akcijos pabrango.
O 2019–2020 finansiniais metais „SoftBank Group“ pranešė apie tuo metu rekordinius metinius 961,6 mlrd. jenų grynuosius nuostolius, kai COVID-19 atsiradimas padidino bėdas, kurias sukėlė grupės investicijos į problemišką biurų dalijimosi startuolį „WeWork“.
„Toyo Securities“ vyresnysis analitikas Hideki Yasuda teigė naujienų agentūrai AFP, kad bendrovė „negali išvengti“ didelių nuostolių, „nes rinka smunka“.
Bendrovė „artimiausiu metu susidurs su labai sudėtinga padėtimi“, – teigė analitikas prieš grupei paskelbiant veiklos rezultatus.
„Grupė turi laukti, kol rinka atsigaus. Reikia žiūrėti į įmonę per ilgalaikių investicijų objektyvą. Gali būti vieni ar dveji blogi metai, bet per dešimtmetį ar daugiau pasaulio ekonomika toliau augs, ir įmonė gali augti toliau“, – analitikas jis.
JAV centrinis bankas ir daugelio kitų šalių centrinių bankų paskelbė apie agresyvų palūkanų normų didinimą, skirtą kovoti su infliacija, paskatintą karo Ukrainoje ir su COVID-19 susijusių tiekimo grandinių problemų.
Tačiau priešingai, Japonijos bankas vis dar laikosi savo ilgalaikės pinigų švelninimo politikos, nes šiuo metu stebimą kainų kilimą laiko laikinu.
Pastaraisiais mėnesiais Japonijos valiuta dolerio atžvilgiu nukrito iki žemiausio lygio per 24 metus, todėl „SoftBank“ investicijų jenos vertė sumažėjo.