Vyriausiasis ministrų kabineto sekretorius Yoshimasa Hayashi sakė, kad penktadienį vyriausybės patvirtintos papildomos sankcijos rodo Japonijos įsipareigojimą Didžiojo septyneto (G-7) grupei stiprinti sankcijas Rusijai dėl jos invazijos į Ukrainą.
Japonija jau taiko kelis kitus sankcijų paketus, o naujausią žingsnį žengė praėjus mėnesiui po to, kai ministras pirmininkas Shigeru Ishiba G-7 aukščiausiojo lygio susitikime internetu dar kartą patvirtino tokią šalies politiką.
„Tai yra Japonijos indėlis į tarptautines pastangas siekiant taikos pasaulyje ir sprendžiant problemas, susijusias su Ukraina dėl Rusijos invazijos“, – sakė Y. Hayashi.
Remiantis bendru Japonijos Užsienio reikalų, Prekybos ir Finansų ministerijų pareiškimu, į turto įšaldymo sąrašą įtraukta 11 asmenų, 29 organizacijos ir trys bankai iš Rusijos, taip pat vienas Šiaurės Korėjos ir vienas Sakartvelo bankai, kurie, kaip įtariama, padėjo išvengti sankcijų.
Ministrų kabinetas pritarė visiškam eksporto draudimui 22 su karine sritimi susijusioms Rusijos organizacijoms, įskaitant technologijų ir mašinų gamintojus.
Japonų vyriausybė taip pat patvirtino 335 prekių, kurių nuo sausio 23 dienos negalima eksportuoti į Rusiją, sąrašą. Į šį sąrašą įtraukti statybinių transporto priemonių varikliai ir dalys, motorizuoti dviračiai, ryšių ir akustiniai prietaisai, mechaniniai įrankiai ir vožtuvai, pranešė Prekybos ir pramonės ministerija.
Eksporto apribojimai taip pat bus taikomi 31 ne Rusijos grupei, kuri, pasak vyriausybės, padėjo Kremliui nukreipti ribojamų prekių srautus ir išvengti sankcijų – 11 Honkonge, septynioms pagrindinėje Kinijos teritorijos dalyje, aštuonioms Turkijoje, dviem Kirgizijoje ir po vienai Tailande, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Kazachstane.
Japonijos papildomos sankcijos ir eksporto apribojimai atitinka G-7 pastangas neleisti Rusijai išvengti sankcijų padedant trečiosioms šalims ir apima draudimą eksportuoti medžiagas, kurios galėtų padėti stiprinti Rusijos pramoninę bazę, sakė Y. Hayashi.
Japonija glaudžiai bendradarbiavo su G-7, taikydama sankcijas Rusijai ir remdama Ukrainą, didėjant susirūpinimui dėl karo poveikio Azijai, kur Kinija grasina jėga perimti Taivano kontrolę.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!