Po Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo vizito 2022-ųjų lapkritį P. Sanchezas taps antruoju Europos šalių vadovu, apsilankiusiu Kinijoje nuo COVID-19 pandemijos pradžios prieš trejus metus.
Ispanijos vyriausybės išplatintame pranešime teigiama, kad kovo 30 dieną jis ketina dalyvauti kasmetiniame Boao Azijos forume Hainano provincijoje, o vėliau vyks į Pekiną susitikti su Xi Jinpingu.
„Kinija gali atlikti labai svarbų vaidmenį tarpininkaujant tarp Rusijos ir Ukrainos, ir tai, be abejo, taps viena iš temų“, kurias P. Sanchezas aptarinės su Xi Jinpingu, pareiškė Ispanijos parlamento reikalų ministras Felixas Bolanosas šalies visuomeninei televizijai TVE.
„Labai svarbu, kad konfliktas [Ukrainoje] baigtųsi ir kad Rusija pripažintų, jog tai buvo visiškai nepagrįsta agresija, ir viskas grįžtų į padėtį, kuri buvo prieš Rusijos invaziją“, – pridūrė jis.
Kaip ir Europos Sąjunga, Ispanija besąlygiškai remia Ukrainą ir greitu metu Kyjivui atsiųs apie 10 tankų „Leopard“.
Pekinas yra pateikęs 12 punktų poziciją dėl karo Ukrainoje, įskaitant raginimus siekti dialogo ir gerbti visų valstybių teritorinį suverenitetą.
Anksčiau šią savaitę Kinijos lyderis lankėsi Maskvoje, o šis vizitas yra vertinamas kaip stiprus paramos ženklas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.
V. Putinas teigiamai įvertino Pekino 12 punktų pozicijos dokumentą dėl konflikto Ukrainoje. Bet JAV ir Europos Sąjunga ir toliau kelia abejones dėl šio Kinijos pasiūlymo ir abejoja Pekino galimybėmis būti nešališku tarpininku tarp Maskvos ir Kyjivo.
„Žinoma, norėtume, kad ugnis būtų kuo greičiau nutraukta, tačiau (...) diplomatiniu požiūriu tai pareikalaus daug darbo“, – teigė F. Bolanosas.
P. Sanchezo vizitas įvyks Ispanijai, kuri yra NATO narė, ruošiantis liepą perimti šešių mėnesių pirmininkavimą ES pagal rotacijos principą.
Ispanijos ir Kinijos lyderiai pastarąjį kartą dvišales derybas surengė 2022 metų lapkritį per Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susitikimą Indonezijos mieste Balyje.