• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Covid-19 epidemija Ispanijoje plinta vis greičiau ir platesniu mastu, negu Italijoje, o situacija tampa vis pavojingesnė. Skirtingai nuo Italijos, kur 80 proc. susirgusiųjų miršta trijuose problematiškiausiuose epidemiologiniu požiūriu regionuose, Ispanijoje infekcija sparčiai plinta autonominėse bendruomenėse, kuriose anksčiau nebuvo fiksuojama atvejų – Katalonijoje, Kastilijoje, Valensijoje ir kitose. 

Covid-19 epidemija Ispanijoje plinta vis greičiau ir platesniu mastu, negu Italijoje, o situacija tampa vis pavojingesnė. Skirtingai nuo Italijos, kur 80 proc. susirgusiųjų miršta trijuose problematiškiausiuose epidemiologiniu požiūriu regionuose, Ispanijoje infekcija sparčiai plinta autonominėse bendruomenėse, kuriose anksčiau nebuvo fiksuojama atvejų – Katalonijoje, Kastilijoje, Valensijoje ir kitose. 

REKLAMA

Kovo 24-ąją, per vieną parą, dėl koronaviruso mirė 680 žmonių. Prieš tai per parą nuo viruso mirė 539 žmonės. Tai vieni didžiausių skaičių Europoje, Italijoje tą pačią dieną nuo ligos mirė 743 žmonės. Niekas iš ekspertų nesitiki, kad panašios sergamumo ir mirčių skaičiaus tendencijos pasikeis artimiausiu metu. „Mes vis dar esame viruso poveikio augimo zonoje, ir tai tęsis dar kažkiek laiko“, – „El Pais“ pareiškė Ispanijos epidemioligijos bendruomenės vadovas Pere’as Godoy’us.

Kovo 25-ąją šalyje buvo daugiau nei 47 tūkst. užkrėstųjų. Vien per paskutinę parą prisidėjo daugiau nei 7 tūkst. atvejų. Viso mirė jau 3,4 tūkst. žmonių, skelbiama „Worldometers“, remiantis oficialiais duomenimis. 

REKLAMA
REKLAMA

Ispanijos, kurioje 18 proc. visuomenės sudaro vyresni nei 65 metų žmonės, valdžia nepaprastąją padėtį paskelbė dar kovo 14-ąją. Ji turėtų tęstis mažiausiai iki balandžio 11 d. Šalyje įvestas karantinas, žmonėms leidžiama iš namų išeiti tik dėl svarbių priežasčių. Epidemijos epicentru išlieka Madridas ir jo apylinkės. Sostinės regiono vadovė Isabel Diaz Ayuso perspėjo, kad virusu gali užsikrėsti iki 80 proc. jo gyventojų.

REKLAMA

Lavonai butuose ir slaugos namuose

Ispanijos ginkluotosios pajėgos, kurios epidemijos metu užsiima lavonų transportavimu, vis dažniau butuose ir slaugos namuose aptinka mirusių žmonių kūnus. 

Gynybos ministrės Margaritos Robles teigimu, kariams vis dažniau tenka aptikti senolių, mirusių savo lovose, kūnus, rašoma „The Guardian“. 

Daugelyje Madrido slaugos namų yra kritinė situacija. Mirusiųjų kūnus ten specialiai palieka lovose, jeigu yra įtarimų, kad prieš mirtį jie galėjo užsikrėsti koronavirusu. Tuomet yra laukiama specialiai parengtos medikų ar kariuomenės grupės, kuri ir užsiima kūnų transportavimu. 

REKLAMA
REKLAMA

Susiduriama ir su darbuotojų trūkumu – personalo nariai arba patys serga, arba yra priversti saviizoliuotis dėl kontakto su sergančiaisiais.

Medikai renkasi, kam mirti: gelbėja jaunesnius ir galinčius išgyventi

Madride jau dabar kritinė situacija su vietomis ligoninių palatose. 60 proc. kritinių atvejų šalyje yra būtent sostinėje. Reanimacijos sausakimšos. Ligoninėse žmonės guli koridoriuose ant žemės. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar, kaip ir Italijoje, ispanų gydytojai turi rinktis, kuriuos pacientus gelbėti pajungus prie plaučių ventiliavimo aparato reanimacijos palatoje. Pirmenybė dažniausiai suteikiama tiems kritinės būklės pacientams, kurie yra jaunesni ir kurie turi mažiau lėtinių ligų. Jie tiesiog turi daugiau tikimybių pasveikti. 

Paskutiniais portalo „Noticia“ duomenimis, 68 proc. pacientų, patenkančių į intensyvios terapijos palatas yra vyresni nei 60 metų. Iš jų miršta mažiausiai 25 proc.

REKLAMA

Ispanų medikai verkdami socialiniuose tinkluose pasakoja, kad yra priversti atjungti vyresnio amžiaus pacientus nuo dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatų ir „perleisti“ juos jaunesniems pacientams. Žmonės dažnai nesupranta, kad taip jie yra faktiškai pasmerkiami mirti, kad juos jau „išbraukė“ – jiems tiesiog taikoma sedacija.

Parodų centras IFEMA tapo 5,5 tūkst. lovų ligonine su didžiausia ES reanimacijos palata

Didžiausias Madrido parodų kompleksas IFEMA tapo didžiausia Europoje „lauko ligonine“. Visos patalpos buvo pritaikytos koronavirusu užsikrėtusiems pacientams. 5,5 tūkst. vietų „ligoninėje“ atsiduria šimtai ispanų kariuomenės suvežamų ligonių iš perpildytų ligoninių.

REKLAMA

Parodų centre įkurtas ir didžiausias intensyvios terapijos skyrius – jis pritaikytas net 500 pacientų. Didžiulės erdvės leidžia išlaikyti didelį atstumą tarp lovų, kas yra itin svarbu pandemijos atveju.

40 Madrido viešbučių virto ligoninėmis

Dešimtys Madrido viešbučių taip pat buvo paversta ligoninėmis. Viešbučių verslo asociacija atidavė medicinos reikmėms 40 viešbučių. Pavyzdžiui, Madrido „Gran Hotel Colon“, turintis 365 kambarius, tapo palatomis tiems pacientams, kuriems yra įtariamas koronavirusas. Tai leidžia gerokai sumažinti apkrovas aplinkinėms ligoninėmis ir koncentruotis tik į sunkių ligonių gydymą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pacientus viešbučiuose prižiūri 4,4 tūkst. neseniai studijas baigusių medikų, kuriuos prižiūri patyrę gydytojai ir sanitarai.

Madrido ledo rūmai tapo didžiausiu morgu šalyje

Ledo rūmai Madride nuo šiol atlieka morgo funkciją. Čia atveža žmones, mirusius nuo koronaviruso. 2 tūkst. kv. metrų ploto komplekse lavonai yra saugomi tol, kol jais pasirūpins ritualinės tarnybos. 

Madrido savivaldybė pareiškė, kad tai buvo būtina priemonė dėl „progresuojančiai augančio mirusiųjų skaičiaus ir ritualinių tarnybų galimybių laiku palaidoti žmones“. 

REKLAMA

Laidotuvių paslaugas teikiančios bendrovės taip pat nebuvo pasirengusios pandemijai. Jos neturi individualios apsaugos priemonių ar apsauginių skafandrų. Bendrovės ir toliau įprasta tvarka laidoja žmones, tačiau tik tuos, kurie mirė ne nuo Covid-19.

Gydytojai: Ispanijos sveikatos apsaugos sistemos laukia griūtis

69 žymūs šalies molekuliniai biologai, epidemiologai ir kiti mokslininkai kovo 21-ąją kreipėsi į Ispanijos vyriausybę, siūlydami griežčiau riboti judėjimą šalyje. Kitaip, jų nuomone, kovo 25-ąją šalį ištiks sveikatos apsaugos sistemos griūtis. 

REKLAMA

Atvirame laiške jie perspėjo, kad būtina „totali“ žmonių izoliacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų